Notowania

rpa
07.09.2012 07:05

RPA: Król Zulusów chce pałacu dla jego szóstej żony

Król Zulusów Goodwill Zwelithini chce, aby władze znalazły 700 tys. dolarów na budowę pałacu dla jego szóstej żony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Agnieszka Gotowała)

Król Zulusów Goodwill Zwelithini, uważany za jednego z najbardziej wpływowych przywódców plemiennych w Republice Południowej Afryki chce, aby władze znalazły 700 tys. dolarów na budowę pałacu dla jego szóstej żony.

Królowa Zola Mafu, najmłodsza z wszystkich żon, obecnie dzieli komnaty wraz z królem. Pozostałe małżonki mają swe własne rezydencje. Pałace mieszczą się w mieście Nongoma, około 300 km na północ od Durbanu.

Administracja prowincji KwaZulu Natal w tym roku na utrzymanie rodziny królewskiej przeznaczyła około 6,9 mln dolarów. Partie opozycji już wcześniej zarzucały królowi, jego żonom i licznemu potomstwu rozrzutność.

Tymczasem królewski podksarbi Mduduzi Mthebu zwrócił się do parlamentu prowincji o dalsze środki na budowę pałacu dla królowej Mafu, a także rozbudowę pałacu królowej MaMchizy. Łącznie - jak wyliczył - w ciągu trzech lat potrzeba na ten cel 2,1 mln dolarów.

Komisja parlamentarna na razie nie dała odpowiedzi na wniosek podskarbiego. O królowej Mafu po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2004 roku, gdy jako 14-latka pojawiła się obok 56-letniego wówczas króla Zwelithini. Zulusi są najliczniejszą grupą etniczną w RPA.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwolnili górników zatrzymanych po strajku Prokuratura w RPA zwolniła dziś 104 z 271 górników, którzy zostali aresztowani 16 sierpnia podczas strzelaniny w kopalni platyny Marikana.
Wyjaśnią największą tragedię od apartheidu? _ Ostateczne zarzuty zostaną postawione dopiero wtedy, gdy zakończone zostanie śledztwo. _
Urodziny Nelsona Mandeli. Kończy już... Nelson Mandela obchodzi w środę 94. urodziny. Kolejne rocznice afrykańskiego patriarchy obchodzone są w RPA jak narodowe święto, ONZ ustanowił je Dniem Mandeli.
Tagi: rpa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz