Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RPO pyta TVP, dlaczego zawieszono Cejrowskiego

0
Podziel się

Rzecznik Praw Obywatelskich poprosił TVP o
wyjaśnienia w sprawie zawieszenia na czas kampanii wyborczej do
europarlamentu programu podróżniczego Wojciecha Cejrowskiego.

bEjbESaJ

*Rzecznik Praw Obywatelskich poprosił TVP o wyjaśnienia w sprawie zawieszenia na czas kampanii wyborczej do europarlamentu programu podróżniczego Wojciecha Cejrowskiego. *

TVP argumentowała zawieszenie Cejrowskiego jego zaangażowaniem w kampanię wyborczą KW Prawica Rzeczypospolitej. "Decyzja ta podjęta została w trosce o zapewnienie rzetelności i bezstronności przebiegu kampanii wyborczej" - głosił ubiegłotygodniowy komunikat TVP.

Według RPO, argumentacja ta "nie jest adekwatnym usprawiedliwieniem dla zawieszenia programu podróżniczego, którego treść pozostaje bez związku z aktualnymi wydarzeniami".

bEjbESaL

"Powstaje pytanie, czy tego rodzaju działanie nie stanowi nieproporcjonalnego ograniczenia wolności wyrażania opinii przez twórców znanych szerokiemu gronu odbiorców" - napisał RPO Janusz Kochanowski w liście do p.o. prezesa TVP Piotra Farfała.

W związku z tym powołując się na Ustawę o RPO Kochanowski zwraca się z prośbą o "przedstawienie wyjaśnień w przedmiotowej sprawie".

W związku z występowaniem w spotach wyborczych Prawicy Rzeczypospolitej zawieszono też audycje Cejrowskiego w Polskim Radiu. "Polskie Radio, jako medium publiczne, nie może być utożsamiane z jakąkolwiek opcją polityczną" - tak dyrektor radiowej Trójki (gdzie były emitowane programy Cejrowskiego) Magdalena Jethon uzasadniła swoją decyzję.

RPO nie informuje, czy będzie występował o wyjaśnienia także do prezesa Polskiego Radia. (PAP)

bEjbESaR

js/ wkr/ jbr/

bEjbESbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)