Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie

0
Podziel się

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym we wtorek posiedzeniu pozostawiła
stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc.
- podała RPP we wtorek w komunikacie.

bEhyrLAl

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym we wtorek posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP we wtorek w komunikacie.

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami rynku. Wszyscy z 17 ankietowanych przez PAP ekonomistów byli zdania, że stopy procentowe NBP na majowym posiedzeniu RPP zostaną pozostawione bez zmian. Ich zdaniem obecny poziom stóp zostanie utrzymany do września włącznie. Miesiącem, w którym dojdzie najprawdopodobniej do zacieśnienia polityki pieniężnej, będzie październik. Podwyżki stóp proc. o 25 pb spodziewa się wówczas 9 z 17 ankietowanych ekonomistów.

10 z 17 ekonomistów oczekuje, że referencyjna stopa NBP na koniec 2010 roku wyniesie 3,75 proc., co oznacza jedną podwyżkę o 25 pb w tym roku. Dwóch ekonomistów wskazało na poziom 4,0 proc., oczekując dwóch podwyżek stóp o 25 pb. Pięciu ekonomistów jest zdania, że w tym roku nie dojdzie do zmiany parametrów polityki pieniężnej.

bEhyrLAn

Wtorkowa decyzja RPP oznacza, że stopa referencyjna NBP będzie wynosić nadal 3,50 proc., stopa lombardowa 5,00 proc., depozytowa 2,00 proc., redyskonta weksli 3,75 proc., zaś dyskonta weksli 4,00 proc.

RPP poda uzasadnienie do najnowszej decyzji we wtorek na konferencji prasowej o godz. 15.(PAP)

jba/ gor/ pad/

bEhyrLAO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)