Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ruch Narodowy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

0
Podziel się

Ruch Narodowy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego -
poinformował w czwartek PAP jeden z liderów formacji Robert Winnicki. Jak dodał, Ruch nie planuje
współpracy z innymi ugrupowaniami politycznymi; w kampanii wyborczej skupi się m.in. na walce z
"biurokracją brukselską".

bEhSoPFN

Ruch Narodowy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował w czwartek PAP jeden z liderów formacji Robert Winnicki. Jak dodał, Ruch nie planuje współpracy z innymi ugrupowaniami politycznymi; w kampanii wyborczej skupi się m.in. na walce z "biurokracją brukselską".

Jak powiedział PAP Winnicki, podczas lokalnych zjazdów Ruchu, które odbyły się w listopadzie i grudniu, delegaci odpowiadali na pytanie, czy chcą, by ich ugrupowanie startowało w wyborach do PE. "Decyzja była pozytywna; w związku z tym powołaliśmy zespół do spraw eurowyborów" - zaznaczył.

Poinformował, że 7 stycznia na konferencji prasowej w Warszawie Ruch ogłosi swoje hasło wyborcze, przedstawi oficjalny program oraz szefa zespołu ds. eurowyborów. Według Winnickiego RN planuje wystawienie własnych list; nie przewiduje współpracy z żadnym innym ugrupowaniem politycznym. W formacji trwają jeszcze prace nad kształtem list, wiadomo już, że znajdą się na niej dotychczasowi liderzy Ruchu: Winnicki, Artur Zawisza i Krzysztof Bosak.

bEhSoPFP

Według Winnickiego program wyborczy Ruchu będzie się skupiał wokół dotychczasowych postulatów zawartych w deklaracji ugrupowania "Tożsamość, suwerenność, wolność". Dotyczą one m.in. zachowania tożsamości narodowej opartej o wartości chrześcijańskie, obrony rodziny pojmowanej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz dążenia do zachowania złotego jako waluty narodowej.

Zdaniem Winnickiego wyjątkowo aktualnym i związanym z działaniem Parlamentu Europejskiego jest postulat RN dotyczący walki z "biurokracją brukselską", która - jak ocenił - ogranicza polską suwerenność.

"Musimy walczyć o to, by Polska była rzeczywiście suwerenna, a tego postulatu nie podnosi żadna duża siła polityczna" - zaznaczył. Przekonywał, że w PE Ruch chce pracować na rzecz "budowy Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej".

W kampanii RN będzie też akcentować sprzeciw wobec wprowadzenia w Polsce waluty euro. "Własny pieniądz jest filarem niepodległości" - zaznaczają politycy Ruchu.

bEhSoPFV

Ruch Narodowy tworzą ogólnopolskie organizacje prawicowe, m.in. Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Unia Polityki Realnej, Ruch Wolności oraz organizacje lokalne, takie jak Narodowy Szczecin, Narodowa Łódź itp. (PAP)

wni/ par/ ura/

bEhSoPGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)