Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruch Palikota wybiera zastępcę Wandy Nowickiej

0
Podziel się:

Dziś ponownie zebrało się prezydium i klub Ruchu, m.in. by rozmawiać o sprawie kandydata na wicemarszałka.

Ruch Palikota wybiera zastępcę Wandy Nowickiej
(PAP/Radek Pietruszka)
bEKDBpPF

_ - W przyszły czwartek Ruch Palikota podejmie decyzję, kto będzie kandydatem na funkcję wicemarszałka Sejmu _ - powiedział PAP szef partii Janusz Palikot. Jak dodał, rozmawiał w piątek z Wandą Nowicką, która ma zostać odwołana z tej funkcji, i jest przekonany, że pozostanie ona w klubie RP.

Klub Ruchu Palikota wycofał poparcie dla Wandy Nowickiej jako wicemarszałek Sejmu i zapowiedział wniosek o jej odwołanie. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie. Wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne.

Dziś ponownie zebrało się prezydium i klub Ruchu, m.in. by rozmawiać o sprawie kandydata na wicemarszałka.

bEKDBpPH

_ - Klub zdecydował i podobnie prezydium, że decyzję o tym, kto będzie kandydatem po Wandzie Nowickiej podejmie w czwartek w przyszłym tygodniu. Nie dyskutowaliśmy dziś o żadnych kandydatach personalnych, o żadnych nazwiskach, nie dyskutowaliśmy o Ance Grodzkiej _ - powiedział PAP szef Ruchu po posiedzeniu. Podkreślił, że rozmowa dotyczyła zasad, kryteriów i wartości - tego, czym osoba, która zastąpi Nowicką, powinna się cechować.

W nieoficjalnych rozmowach politycy Ruchu, pytani o nowego kandydata na wicemarszałka Sejmu, najczęściej wymieniają posłankę Annę Grodzką. Janusz Palikot zastrzegł jednak, że _ nie ma dziś takiej decyzji, w ogóle o personaliach _. _ Gdzieś tam w kuluarach ludzie gadają, wymieniają swoje poglądy _ - dodał.

Sama Grodzka pytana przed dzisiejszym posiedzeniem klubu powiedziała, że nie otrzymała takiej propozycji. _ - Wiem tylko, że moja kandydatura jest rozważana _ - dodała. Dopytywana, co zrobiłaby, gdyby otrzymała taką ofertę od szefa partii, odpowiedziała, że _ musiałaby to jeszcze przemyśleć _.

_ - Po pierwsze musiałabym się zastanowić, czy w ogóle jest taka szansa, po drugie - musiałabym policzyć swoje siły, bo jestem w tej chwili zaangażowana w ileś rzeczy, projektów, które robię i absolutnie nie chcę z nich zrezygnować, natomiast objęcie funkcji marszałka wiąże się z całą paletą nowych obowiązków i pytanie, czy jakoś będę w stanie ułożyć to sobie tak, by dać radę _ - mówiła.

bEKDBpPN

Grodzka podkreśliła, że Wanda Nowicka była świetną wicemarszałek Sejmu i prezentowała pewien punkt widzenia. _ - Jeśli tak się stało, że przestała być marszałkinią, to dobrze by było, by ktoś kto myśli podobnie kontynuował jej pracę. I rozumiem, że to by było takie moje zadanie _ - dodała.

Pytana, czy nie obawia się, że mogłaby zostać wystawiona jako kandydatka na wicemarszałek Sejmu po to, by wzbudzać kontrowersje, odparła: _ - Nie, wszyscy wiedzą chyba, że Grodzka nie wzbudza kontrowersji poza tym, że istnieję i jestem taka, jaka jestem. Ale te kontrowersje już nie są świeżymi kontrowersjami, już się Sejm do tego przyzwyczaił, społeczeństwo chyba też _.

Nowicka nie uczestniczyła w posiedzeniu klubu. Palikot pytany, czy nie zaniepokoiła go jej absencja, odparł że Nowicka brała udział we wcześniejszym posiedzeniu prezydium klubu. _ -Rozmawiałem z nią dziś przez godzinę. To jest wspaniała, heroiczna osoba, jestem pewien, wierzę, że zostanie w klubie, że będzie dalej z nami pracowała i że się odbuduje po paru miesiącach _ - powiedział Palikot.

Czytaj więcej o Ruchu Palikota w Money.pl
Marszałek poleci za premię? Naradzą się Polityk Ruchu Palikota zapewnia, że znaczną część nagrody rozda na cele charytatywne. W partii jej jednak nie darują.
Ta ustawa ma 20 lat. Skutki są bardzo poważne Jej skutki to rozwój podziemia aborcyjnego, utrudniony dostęp do antykoncepcji, brak rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach - mówiła wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.
Apelują: Niech Gowin poda się do dymisji Ruch Palikota oczekuje dymisji ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w związku z zakupem budynków dla gdańskiego sądu.
bEKDBpQi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)