Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruch Palikota wybierał władze. Była pochodnia

0
Podziel się:

Sam były poseł nie kandydował. Woli stanąć na czele partii, która powstanie za kilka tygodni.

Ruch Palikota wybierał władze. Była pochodnia
(PAP/Andrzej Grygiel)

Z godzinnym opóźnieniem rozpoczęła się w sobotę w Katowicach otwarta część II Kongresu Ruchu Poparcia Palikota. Do hali Międzynarodowych Targów Katowickich przybyło około półtora tysiąca osób.

Wcześniej, podczas rozpoczętej w południe zamkniętej części Kongresu, około 800 delegatów - członków stowarzyszenia, które ma stanowić zaplecze dla przyszłej partii Palikota - wybrało spośród ośmiorga kandydatów trzyosobową komisję rewizyjną, a spośród dwunastu zgłoszonych osób - siedmioosobowy zarząd krajowy z przewodniczącym na czele.

Jak już wcześniej zapowiadał Janusz Palikot, on sam nie ubiegał się o funkcję szefa stowarzyszenia. Na przełomie lutego i marca, kiedy odbędą się wybory władz krajowych partii Ruch Poparcia, zamierza kandydować na jej przewodniczącego.

DStowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota liczy około 5 tys. członków i około 27 tys. sympatyków; ma 18 oddziałów. Śląski oddział stowarzyszenia należy do najliczniejszych.
o czasu rozpoczęcia otwartej części spotkania wyniki wyborów władz stowarzyszenia nie były jeszcze znane - miały zostać przedstawione na zakończenie debaty mającej być głównym punktem kongresu.

Na debatę przybyli goście spoza stowarzyszenia: reżyser i polityk Kazimierz Kutz, specjalista od wizerunku i marketingu politycznego Piotr Tymochowicz, aktorzy Ewa Wójciak i Jacek Poniedziałek oraz Czesław Grzelak z Ligi Etyki. Nie dotarli wcześniej zapowiadani ekonomista prof. Jan Winiecki oraz filozof i etyk Magdalena Środa.

Otwarta część Kongresu rozpoczęła się od zapalenia przez Palikota _ pochodni życia _ - jak mówił, na przekór utrzymującej się w Polsce w ostatnich miesiącach atmosfery _ cywilizacji śmierci _. Wójciak i Poniedziałek, a także prowadzący spotkanie Robert Leszczyński odczytali wiersze Czesława Miłosza, m.in. _ Dar _. W wystąpieniu programowym Palikot wymienił potem nowe postulaty gospodarcze Ruchu.

Palikot mówił m.in. o: wprowadzeniu podatku 3x18 proc. (PIT, CIT i VAT) i obniżeniu w ciągu czterech lat o połowę deficytu finansów publicznych (m.in. poprzez _ wstrzymanie misji w Afganistanie _, ograniczenie wydatków na armię, wycofanie się państwa z finansowania Kościoła, a także lepsze zarządzanie administracją i zarządzanie państwowymi przedsiębiorstwami, np. połączenie ZUS i KRUS).

Według zapowiedzi Palikota, następnego dnia po kongresie w całym kraju pojawić ma się około 2 tys. billboardów z hasłem gospodarka jest najważniejsza. Szeroko zakrojona akcja billboardowa - poświęcona promowaniu postulatów i programu Ruchu - ma być prowadzona do marca.
Palikot wśród szans na przychody dla państwa wymienił m.in.: rozwój turystyki (potrzebna dobra kampania marketingowa Polski, tak turystyczna, jak i gospodarcza). Akcentował, że Ruch Poparcia chce być _ pierwszą w Polsce partią małych przedsiębiorstw _. _ Bez nich nie będzie autostrad _ - mówił Palikot, postulując przy tym zmianę profilu ministerstwa gospodarki - na wzór amerykański - na _ ministerstwo małych i średnich przedsiębiorstw _.

Otwarta część Kongresu z debatą, według organizatorów, planowana jest na ok. trzy godziny. Wypełnić ją mają wystąpienia panelistów, a także pytania z sali.

Sobotni kongres Ruchu Poparcia Palikota odbywa się w największej hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Katowickich - uczestniczy w nim ok. półtora tysiąca osób. Halę wewnątrz podzielono czarnymi kotarami na części. Głównym elementem scenografii jest wielki diodowy ekran ustawiony za podium w głównej hali.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t125136.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/plaskon;palikot;stanowi;dla;moskwy;powazne;zagrozenie,160,0,754080.html) Płaskoń: Palikot stanowi dla Moskwy poważne zagrożenie Tatiana Anodina dowiedziała się, że poseł z Lublina szykuje sensacyjny transfer.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t128671.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mial;byc;historyczny;transfer;jest;tymochowicz,93,0,751197.html) Miał być historyczny transfer jest Tymochowicz _ Zdemaskujemy sztuczki PR ekipy Tuska, on się doskonale do tego nadaje _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;juz;nie;jest;poslem;zrezygnowal,16,0,750864.html) Palikot już nie jest posłem. Zrezygnował Do Sejmu wpłynęła pisemna rezygnacja Janusza Palikota z mandatu poselskiego.
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)