Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ruda Śląska: Plebiscyt na najpopularniejsze zabytki

0
Podziel się:

"Zabytkowa Ruda" to nazwa plebiscytu, w którym mieszkańcy Rudy Śląskiej
głosują na najpopularniejsze zabytki w mieście. Głosowanie potrwa do 31 marca. Wybrane przez
mieszkańców perełki architektoniczne będą promować miasto.

"Zabytkowa Ruda" to nazwa plebiscytu, w którym mieszkańcy Rudy Śląskiej głosują na najpopularniejsze zabytki w mieście. Głosowanie potrwa do 31 marca. Wybrane przez mieszkańców perełki architektoniczne będą promować miasto.

"Wytypowane przez mieszkańców obiekty zostaną opublikowane w specjalnym wydawnictwie, które w ramach kampanii +Atrakcyjna Ruda+ promować będzie nasze miasto" - poinformowała naczelnik wydziału komunikacji społecznej i promocji miasta Renata Młynarczuk. Na łamach książki zostaną umieszczone m.in. trójwymiarowe wizytówki wybranych przez mieszkańców perełek architektonicznych.

Głosowanie potrwa do 31 marca. Głosować można zarówno na budynki sakralne, jak i dawne osiedla robotnicze, budynki użyteczności publicznej, kapliczki oraz zabudowania industrialne.

Dotąd najwięcej głosów oddano m.in. na budynek dworca kolejowego w dzielnicy Rudy Śląskiej - Chebziu - dziewiętnastowieczną perełkę architektoniczną, w której w sobotę otwarto centrum kulturalne. W dawnym dworcu siedzibę znalazła m.in. grupa ponad 80 artystów z Teatru Bezpańskiego, który będzie tam organizować spektakle, recitale, koncerty i wystawy.

Na kolejnych miejscach plasują się m.in. widniejąca na Szlaku Zabytków Techniki Kolonia Robotnicza Ficinus, kościół pw. św. Pawła, wielki piec Huty "Pokój".

Mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą wybierać zabytki ze specjalnego zestawienia, obejmującego 35 obiektów. "Jeżeli któryś z ważnych dla kogoś obiektów nie został w nim uwzględniony, a osoba ta uważa, że powinien znaleźć się na liście zabytków promujących Rudę Śląską, to prosimy o jego dopisanie" - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta.

Głosowanie odbywa się na facebooku - profil "Zabytkowa Ruda"; głos można oddać także poprzez wypełnienie kuponu i wrzucenie go do urny w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta.

Plebiscyt nie jest jedynym przedsięwzięciem miasta mającym na celu promocję i ochronę rudzkich zabytków. W październiku 2012 roku uruchomiona została gminna ewidencja zabytków. W specjalnym wykazie znalazło się ponad 2,1 tys. obiektów. (PAP)

ktp/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)