Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rumunia i Francja chcą większych dotacji na Romów

0
Podziel się:

Paryż: Zamiast deportacji dowolny wyjazd i zapomogi.

Rumunia i Francja chcą większych dotacji na Romów
(PAP/Jerzy Undro)

Rumunia i Francja chcą wspólnie wystąpić o zwiększenie unijnych środków na integrację Romów - poinformował rumuński minister pracy, rodziny i opieki społecznej Mihai Seitan, cytowany przez agencję Mediafax.

W dniach 9-10 września w Bukareszcie ma odbyć się rumuńsko-francuska narada w tej sprawie.

Seitan powiedział, że na integrację Romów Rumunia otrzymała do tej pory z UE 4 miliony euro. Bukareszt podkreśla, że potrzeba na to znacznie więcej pieniędzy, choć nie wymienia konkretnych sum.

W Rumunii oczekiwane są w czwartek dwie, na razie ostatnie, grupy Romów z Francji. W sumie powróci więc stamtąd do Rumunii 371 Romów; Paryż mówi o dobrowolnych powrotach w zamian za zapomogi.

Według spisu ludności, w Rumunii mieszka około pół miliona Romów. Organizacje romskie twierdzą jednak, że faktycznie Romów jest w tym kraju znacznie więcej - do 1,5 miliona. Podczas spisów ludności wielu rumuńskich Romów nie przyznaje się do tej grupy etnicznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t85044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francuzi;chca;rozwiazania;kwestii;romskiej,180,0,664500.html) Francuzi chcą rozwiązania "kwestii romskiej" W Paryżu przedstawiciele unijnych krajów mają zdecydować o kolejnych deportacjach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t85046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francuzi;pacyfikuja;obozy;romow,204,0,654796.html) Francuzi pacyfikują obozy Romów Sarkozy: Obozowiska są źródłem handlu ludźmi, prostytucji i wykorzystywania dzieci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t80953.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;rumunii;chce;programiu;integracji;romow;w;ue,184,0,657848.html) Prezydent Rumunii chce programiu integracji Romów w UE Dziś Francja wydaliła ze swojego terytorium 100 Romów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)