Notowania

rumunia
01.10.2009 12:31

Rumunia: Rozpad koalicji rządowej

Do zbiorowej dymisji podali się ministrowie Partii Socjaldemokratycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Rumuńska koalicja rządowa rozpadła się po zbiorowej dymisji ministrów Partii Socjaldemokratycznej (PSD), która nastąpiła po zwolnieniu przez premiera ministra spraw wewnętrznych Dana Nicy, także z PSD.

Szef PSD Mircea Geoana powiedział, że ministrowie jego partii ustąpili _ na znak solidarności _ z Nicą. Oskarżył przy tym o wywołanie tego _ kryzysu politycznego, który nakłada się na kryzys gospodarczy i społeczny _, prezydenta Traiana Basescu (na zdjęciu).

Basescu zaaprobował w czwartek dymisję Nicy, zwolnionego w poniedziałek przez premiera z powodu uwag o możliwych oszustwach podczas planowanych na 22 listopada wyborów prezydenckich. Przyjęto je powszechnie jako sugestię, że Partia Liberalno-Demokratyczna premiera Emila Bocy może spróbować uciec się do oszustwa.

Boca mianował we wtorek tymczasowo na stanowisko ministra spraw wewnętrznych członka swojej partii Vasile Blagę, gdy tymczasem umowa koalicyjna stanowi, że na czele tego resortu ma stać przedstawiciel PSD.

* [ CEZ odkupuje spółki w **Rumunii** ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/cez;odkupuje;spolki;w;rumunii,162,0,539810.html )
* [ Budżetowi **Rumunii** mają pomóc prostytutki ]( http://news.money.pl/artykul/budzetowi;rumunii;maja;pomoc;prostytutki,62,0,537406.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: rumunia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz