Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.04.2013 14:23

Rusza ósma edycja konkursu dziennikarskiego "Silesia Press"

Do połowy maja śląskie redakcje i dziennikarze mogą zgłaszać swoje ubiegłoroczne publikacje do regionalnego konkursu "Silesia Press", którego ósmą edycję ogłoszono w poniedziałek w Katowicach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do połowy maja śląskie redakcje i dziennikarze mogą zgłaszać swoje ubiegłoroczne publikacje do regionalnego konkursu "Silesia Press", którego ósmą edycję ogłoszono w poniedziałek w Katowicach.

Organizatorzy konkursu chcą nagrodzić najlepsze opublikowane w ubiegłym roku materiały o tematyce społeczno-kulturalnej i ekonomicznej - m.in. artykuły prasowe, audycje telewizyjne i radiowe oraz publikacje internetowe.

Rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystej gali 7 czerwca w katowickim Hotelu Monopol. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

Zwycięzców konkursu wybierze niezależne jury, złożone ze znanych w regionie dziennikarzy. Zasiadają w nim m.in. zdobywczyni prestiżowej radiowej nagrody Prix Italia, Anna Sekudewicz oraz dziennikarz "Polityki" i felietonista "Dziennika Zachodniego" Jan Dziadul.

Kryteria oceny materiałów konkursowych to przede wszystkim ich znaczenie dla opinii publicznej, rzetelność oraz interesujące, indywidualne przedstawienie tematu. Formuła konkursu jest pojemna i pozwala na nagradzanie materiałów dotyczących różnych dziedzin życia.

Regulamin konkursu oraz informacje dotyczące jego poprzednich edycji nagrody wkrótce będzie można znaleźć na stronie internetowej www.silesiapress.info. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać na katowicki adres stowarzyszenia Media dla Integracji Europejskiej.

Inicjatywa ustanowienia regionalnej nagrody dziennikarskiej wyszła od samych dziennikarzy, skupionych w tym działającym od blisko dziewięciu lat stowarzyszeniu. "Silesia Press" należy do nielicznych w Polsce regionalnych konkursów dziennikarskich. Promuje dokonania dziennikarzy i ludzi mediów ze Śląska, oraz tych, którzy podejmują ważne dla regionu i związane z nim tematy. Inicjatywa ma też integrować miejscowe środowisko dziennikarskie.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zwyciężyła Halina Szymura z katowickiego oddziału TVP, którą nagrodzono za film dokumentalny poświęcony postaci wybitnego kardiochirurga prof. Zbigniewa Religi. Rok wcześniej triumfowała Violetta Rotter-Kozera z TVP w Katowicach, którą jury nagrodziło za film "Pod banderą Chopina", relacjonujący nietypową trasę koncertową Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Wcześniej konkurs wygrywali: reżyser i scenarzysta Jakub Karyś z TVN (za film z cyklu dokumentalnego "Katastrofy górnicze"), a także Izabela Szukalska i Brygida Frosztęga z TVP Katowice, dziennikarze katowickiego oddziału "Gazety Wyborczej" Piotr Płatek i Józef Krzyk oraz Anna Dudzińska z Polskiego Radia Katowice.

Organizujące doroczny konkurs stowarzyszenie powstało w kwietniu 2002 r. w Katowicach. Członkami są dziennikarze niemal wszystkich mediów w regionie oraz byli dziennikarze, którzy obecnie prowadzą agencje PR itp. Stowarzyszenie organizowało m.in. ogólnopolski konkurs artystyczny pt. "Z Europy do Europy: Unia Europejska i nasze starania o członkostwo w karykaturze" oraz prareferendum europejskie w Bieruniu.(PAP)

mab/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz