Notowania

polskie
05.06.2008 13:48

Ruszyło Polskie Radio Euro

Nowa antena zastąpiła Radio Bis. Próbę przejdzie podczas piłkarskich Mistrzostw Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Polskie Radio Euro, które zastąpiło dotychczasowe Radio Bis, już ruszyło - poinformował prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański. Jak zapowiedział, multimedialna antena przejdzie próbę podczas niedzielnego meczu Polska-Niemcy w ramach Euro 2008.

Podczas briefingu prasowego Czabański podkreślił, że _ rozwój jest najlepszą odpowiedzią na zakusy nieodpowiedzialnych polityków, którzy chcą ograniczyć czy osłabiać media publiczne _.

- _ Dzisiaj rząd usiłuje w parlamencie przeprowadzić bardzo niekorzystne ustawy dla mediów publicznych, które mają te media ograniczyć czy zniszczyć, a my startujemy z kolejnym rozwojowym produktem Polskiego Radia. Wymowa tego jest taka jak kiedyś śpiewał Wojciech Młynarski: Róbmy swoje _ - dodał.

Dyrektor PR Euro Szymon Sławiński wyjaśnił, że radio nadaje w nowej formule od 26 maja. Na antenę zostały wprowadzone nowe programy m.in. poranek, cogodzinne serwisy sportowe, magazyny sportowe. Z kolei poprzez portal internetowy www.polskieradioeuro.pl dostępne są także obraz i tekst.

W niedzielę przed meczem Polska-Niemcy ruszy studio multimedialne prowadzone przez dziennikarzy, którzy już wyjechali do Austrii i Szwajcarii, gdzie rozgrywane będą mecze. Dziennikarze będą łączyć się ze stadionem i strefą kibiców, a po rozgrywce z zaproszonymi gośćmi podsumują spotkania.

- _ Tegoroczne finały piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2008 będą dla Polskiego Radia Euro próbą, która mamy nadzieję pozwoli spojrzeć z optymizmem w przyszłość tego projektu _ - podkreślił Sławiński.

Także prezes PR zaznaczył, że - _ zarówno Mistrzostwa Europy, a także Olimpiada w Pekinie to będzie wielki test dla tego przedsięwzięcia, ponieważ będą to wydarzenia angażujące multimedialność oraz zespoły ludzi _.

Czabański przypomniał, że PR będzie transmitowało wszystkie mecze mistrzostw Europy na antenie programu I. W programie III PR nadawane będą _ wejścia z ciekawszych meczów _, natomiast w PR Euro będzie można usłyszeć _ całą otoczkę _ m.in. dyskusje przed i po meczach.

Jak podkreślił Sławiński, głównym elementem PR Euro jest sport. Nie zabraknie jednak także muzyki, materiałów o Europie i świecie, o przygotowaniach Polski i Ukrainy do organizacji Euro 2012, a także informacji o nowych technologiach, badaniach, odkryciach naukowych.

PR Euro za pośrednictwem nadajników naziemnych słyszalne jest na falach Programu 4 Polskiego Radia i dostępne w audio-portalu.

Tagi: polskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz