Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w polsce
29.08.2012 21:52

Rynek pracy się kurczy. Sytuacjia się pogarsza

pojawia się wiele niekorzystnych zmian, których nie mieliśmy w latach poprzednich - powiedziała wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Goldfaery/iStockphoto)

Tegoroczny sezonowy spadek stopy bezrobocia będzie niższy niż odnotowywany w latach 2010-2011 - poinformowała wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska.

- _ Sytuacja na rynku pracy w Polsce pogarsza się, pojawia się wiele niekorzystnych zmian, których nie mieliśmy w latach poprzednich. W tym roku sezonowy spadek stopy bezrobocia będzie niższy niż w latach 2010 i 2011 _ - powiedziała w Sejmie Ostrowska.

Dodała, że _ obserwujemy już kolejny miesiąc wzrostu liczby zapowiadanych zwolnień grupowych _.

Z danych GUS opublikowanych w piątek wynika, że stopa bezrobocia w lipcu br. obniżyła się do 12,3 proc. z 12,4 proc. w czerwcu tego roku.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Dali 350 mln złotych na walkę z bezrobociem Część z tych pieniędzy jest skierowana dla osób powyżej 50. roku życia lub długotrwale bezrobotnych.
Firmy zahamowały nowe rekrutacje W zeszłym miesiącu liczba zatrudnionych w Polsce zmalała o 3 tysiące osób. Ponadto zarabiamy mniej niż przed rokiem, bo szybciej niż nasze pensje rośnie inflacja.
Ministerstwo poprosi o 1,5 mld zł? Interwencja - _ Obawiamy się, że w tym roku od sierpnia może być stabilizacja bezrobocia, a od września już wzrost _ - mówi wiceminister pracy Jacek Męcina.
Tagi: bezrobocie w polsce, praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz