Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd chce przedłużenia mandatu misji WP na Bałkanach

0
Podziel się

Rząd skierował we wtorek wniosek do prezydenta o przedłużenie okresu użycia
Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie oraz
w Republice Kosowo i Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii.

bErYYtNh

Rząd skierował we wtorek wniosek do prezydenta o przedłużenie okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie oraz w Republice Kosowo i Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii.

Jak podało CIR, wniosek rządu dotyczy przedłużenia użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bośni i Hercegowinie do 14 listopada 2014 r.

Polski kontyngent będzie liczył do 50 żołnierzy i pracowników wojska. Będą oni wzmacniać siły międzynarodowe dowodzone przez Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego i nadzorować przestrzeganie porozumienia pokojowego przez strony konfliktu.

bErYYtNj

Do podstawowych zadań Polskiego Kontyngentu Wojskowego należy szkolenie i budowa zdolności wojskowych Sił Zbrojnych Bośni i Hercegowiny, monitorowanie bezpieczeństwa oraz współpraca z przedstawicielami władz samorządowych, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych.

Głównym zadaniem sił Unii Europejskiej prowadzących operację ALTHEA jest nadzorowanie wcielania w życie wojskowych aspektów porozumienia z Dayton, dotyczących utrzymania pokoju i bezpieczeństwa na obszarze Bośni i Hercegowiny.(PAP)

sta/ abr/ bk/

bErYYtNK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)