Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd ma wysłuchać informacji o stanie prac nad projektem ustawy hazardowej

0
Podziel się:

Rząd na rozpoczętym we wtorek po godz. 11 posiedzeniu, zajmie się
projektami ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz o wspieraniu rozwoju usług
telekomunikacyjnych. Ministrowie wysłuchają też informacji o stanie prac nad projektem ustawy o
grach liczbowych i hazardowych - poinformował PAP rzecznik rządu Paweł Graś.

Rząd na rozpoczętym we wtorek po godz. 11 posiedzeniu, zajmie się projektami ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz o wspieraniu rozwoju usług telekomunikacyjnych. Ministrowie wysłuchają też informacji o stanie prac nad projektem ustawy o grach liczbowych i hazardowych - poinformował PAP rzecznik rządu Paweł Graś.

Graś dodał, że projekt ustawy ma zostać przyjęty w przyszły wtorek, na kolejnym posiedzeniu Rady Ministrów. Tydzień temu rząd przyjął założenia do tego projektu.

Według założeń, przedstawionych przez premiera Donalda Tuska, nowa ustawa hazardowa doprowadzi do delegalizacji gier na automatach poza kasynami i wprowadzi zakaz urządzania wideoloterii. Założenia zakładają także m.in. walkę z hazardem wśród osób poniżej 18. roku życia i wyższe podatki dla branży hazardowej. Rząd chce też zaostrzenia zakazu reklam hazardu i podmiotów organizujących gry hazardowe.

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna zapowiadał, że do końca listopada Sejm powinien przyjąć ustawę o grach liczbowych i hazardowych.

Zgodnie z projektem ustawy dotyczącej informacji przestrzennej, polska infrastruktura informacji będzie obejmowała wszystkie szczeble administracji publicznej oraz będzie służyła wszystkim użytkownikom informacji przestrzennej w kraju i w Unii Europejskiej. Celem projektu ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej jest wprowadzenie mechanizmów prawnych, które pozwolą na zapewnienie współdziałania administracji publicznej w zakresie danych, usług elektronicznych, koordynacji budowy i rozwoju infrastruktury.

Ministrowie rozpatrzą też projekt ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, dzięki któremu - jak podał CIR we wtorkowym komunikacie - Polacy będą mieć łatwiejszy i szybszy dostęp do internetu: powstanie szerokopasmowej sieci telekomunikacyjnej umożliwi rozwój e-usług (e-zakupy, e-bankowość, e-learning). Prostsze - według CIR - będzie inwestowanie w nowoczesną infrastrukturę telekomunikacyjną i zwiększy się konkurencja na tym rynku.

Kolejny punkt posiedzenia Rady Ministrów to projekt nowelizacji kodeksów: cywilnego i postępowania cywilnego oraz Prawa upadłościowego i naprawczego. Zmiana ma na celu uwzględnienie wyrok Trybunału Konstytucyjnego oraz przywrócenia właściwego kształtu systemowi dochodzenia wynagrodzenia szkody wyrządzonej przez niezgodne z prawem działanie sądu.

Ministrowie rozpatrzą też projekt ustawy o uchyleniu ustawy o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców.

Rząd zajmie się również projektem rozporządzenia w sprawie powołania Narodowego Komitetu Koordynacyjnego do Spraw Euro, Rady Koordynacyjnej oraz Międzyinstytucjonalnych Zespołów Roboczych do Spraw Przygotowań do Wprowadzenia Euro przez Polskę.

Rada Ministrów rozpatrzy też projekt stanowiska w sprawie przyszłości członkostwa Polski w Międzynarodowym Banku Współpracy Gospodarczej i Międzynarodowym Banku Inwestycyjnym.

Rząd omówi także kierunki zadań realizowanych w ramach "Narodowego program zwalczania chorób nowotworowych" w latach 2010 i 2011 oraz wysłucha sprawozdania z wykonania w roku 2008 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz o skutkach jej stosowania.

Ministrowie wysłuchają również cotygodniowej informacji na temat wykorzystania funduszy unijnych.(PAP)

mrr/ laz/ ura/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)