Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd o polityce zagranicznej i wprowadzeniu euro

0
Podziel się:

O założeniach polskiej polityki zagranicznej
w 2009 roku ma rozmawiać we wtorek rząd podczas rozpoczętego przed
południem posiedzenia. Ministrowie mają też przyjąć informację na
temat przystąpieniu Polski do strefy euro w 2012 roku.

O założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2009 roku ma rozmawiać we wtorek rząd podczas rozpoczętego przed południem posiedzenia. Ministrowie mają też przyjąć informację na temat przystąpieniu Polski do strefy euro w 2012 roku.

Ministrowie zapoznają się z założeniami polskiej polityki zagranicznej w 2009 roku. Dokument ten ma charakter zastrzeżony.

W połowie lutego priorytety polityki zagranicznej szef MSZ Radosław Sikorski ma także przedstawić posłom. Wystąpienia ministra spraw zagranicznych w Sejmie tradycyjnie odbywa się co roku.

W programie posiedzenia Rady Ministrów jest także informacja na temat przystąpienia Polski do strefy euro w 2012 roku. W piątek informację tę rząd ma przedstawić w Sejmie.

Pod koniec października rząd przyjął harmonogram wprowadzenia w Polsce wspólnej europejskiej waluty; gabinet Donalda Tuska chce, by nastąpiło to 1 stycznia 2012 roku. PiS zaś domaga się przeprowadzenia w tej sprawie referendum; pomysłowi temu sprzeciwia się PO.

Ministrowie mają ponadto przyjąć wniosek do prezydenta o przedłużenie obecności polskich żołnierzy w Czadzie. Misja Unii Europejskiej w Czadzie, w której bierze udział ponad 3 tys. żołnierzy, rozpoczęła się 15 marca 2008 r. i zgodnie mandatem ma trwać rok. Zakończy się 15 marca 2009 r.; wtedy ma się rozpocząć przekazanie jej obowiązków ONZ.

Rada Ministrów ma również zapoznać się z informacją na temat wykorzystania w Polsce funduszy z Unii Europejskiej.

Rząd ma też omówić m.in. projekty zmian w ustawach o znakach sił zbrojnych RR, o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz o przeciwdziałaniu narkomanii. (PAP)

ura/ stk/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)