Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd popiera ideę zorganizowania International Expo w Łodzi

0
Podziel się:

Rząd zapewni w przyszłych budżetach nawet 10 mln zł na dofinansowanie
działań zmierzających do uzyskania przez Łódź prawa do organizacji Międzynarodowej Wystawy EXPO w
2022 r. - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

bEstVdTV

Rząd zapewni w przyszłych budżetach nawet 10 mln zł na dofinansowanie działań zmierzających do uzyskania przez Łódź prawa do organizacji Międzynarodowej Wystawy EXPO w 2022 r. - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

Jak wskazał we wtorkowym komunikacie CIR, poza Łodzią do miana organizatora wystawy kandydują miasta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Brazylii, Turcji i Rosji. Prace nad wnioskiem aplikacyjnym Łodzi mają zakończyć się do końca 2016 r.

"Proces ubiegania się o przyznanie miastu organizacji tak prestiżowej imprezy będzie odbywał się przy ścisłej współpracy rządu i samorządu" - czytamy w komunikacie CIR. Koordynatorem od strony rządu będzie minister rozwoju regionalnego we współpracy z ministrem gospodarki i ministrem spraw zagranicznych, a ze strony samorządowej - prezydent Łodzi i zarząd Nowego Centrum Łodzi. "Jednocześnie rząd zabezpieczy w przyszłych budżetach środki finansowe w wysokości do 10 mln zł na dofinansowanie działań zmierzających do uzyskania przez Łódź prawa do organizacji Międzynarodowej Wystawy EXPO w 2022 r." - napisano w komunikacie.

bEstVdTX

"Przyznanie Łodzi prawa do organizacji wystawy mogłyby się stać mocnym impulsem do rozwoju i promocji miasta oraz całego regionu. Sprzyjałoby także potwierdzeniu istotnej roli Polski w Europie" - wskazał CIR.

Tzw. małe Expo, czyli International Expo, organizowane są pomiędzy wystawami światowymi. Mają tematykę zawężoną do jednego konkretnego problemu. Łódź miałaby się ubiegać o zorganizowanie International Expo w 2022/2023 roku, a tematem wystawy byłaby kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich. (PAP)

her/ je/

bEstVdUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)