Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd Szwecji przez wyborami obiecuje dodatkowe wydatki

0
Podziel się

Dodatkowe pieniądze mają trafić m.in. do samorządów.

Rząd Szwecji przez wyborami obiecuje dodatkowe wydatki
(mrlins/CC/Flickr)
bEgBvHzF

Szwedzka czteropartyjna centroprawicowa koalicja rządowa zapowiada, że wyda w latach 2010-14 dodatkowe 9,2 mld koron - 1,22 mld dolarów - na świadczenia społeczne, oświatę i wsparcie zatrudnienia.

Z kwoty tej około 3 mld koron zostałoby przekazane samorządom, których budżety ucierpiały w wyniku niedawnego kryzysu finansowego, a 6,2 mld zasiliłoby fundusz oświaty, sprzyjając tworzeniu nowych miejsc pracy.

_ - Chcemy podkreślić, że ważne jest dbanie o istotę państwa dobrobytu i że istnieje margines bezpieczeństwa dla władz samorządowych. To sposób na ochronę ważnej dziedziny podczas trudnego kryzysu. Uważam za ważne, by szkoły i służba zdrowia dysponowały niezbędnymi funduszami nawet wtedy, gdy Szwecja przechodzi przez surowy kryzys _ - powiedział dziennikarzom w Visby na Gotlandii premier Fredrik Reinfeldt.

bEgBvHzH

Pomoc dla władz lokalnych ma im pomóc w utrzymaniu szpitali i szkół - co jest ich zadaniem statutowym. Dzięki restrykcyjnej polityce budżetowej finanse publiczne Szwecji są w lepszym stanie niż w większości pozostałych państw Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

bEgBvHAi
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)