Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzecznik: Uwagi Putina o rezolucji ws. Libii to prywatna opinia

0
Podziel się

TASS) - Uwagi premiera Rosji Władimira Putina na temat rezolucji
Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącej Libii to jego prywatna opinia, oficjalne stanowisko w tej
kwestii wyraził prezydent Dmitrij Miedwiediew - powiedział we wtorek rzecznik Putina.

bEgZWBoB

TASS) - Uwagi premiera Rosji Władimira Putina na temat rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącej Libii to jego prywatna opinia, oficjalne stanowisko w tej kwestii wyraził prezydent Dmitrij Miedwiediew - powiedział we wtorek rzecznik Putina.

"Ocena wyrażona przez premiera to nic innego jak jego prywatny punkt widzenia, ocena wyrażona przez głowę państwa jest jedynym oficjalnym stanowiskiem Federacji Rosyjskiej, do którego wszyscy się stosujemy" - powiedział Dmitrij Pieskow dziennikarzom w słoweńskim Brdzie (Brdo pri Kranju). Putin przebywa w Słowenii z wizytą.

Premier Rosji oświadczył w poniedziałek, że rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Libii przypomina "średniowieczne wezwania do wypraw krzyżowych". Określił też międzynarodową operację wojskową w Libii jako "wtargnięcie z zewnątrz".

bEgZWBoD

Tego samego dnia prezydent Miedwiediew skrytykował Putina za ocenę operacji w Libii, mówiąc, że trzeba ostrożnie dobierać słowa przy ocenie wydarzeń w innych krajach.

"Musimy być maksymalnie ostrożni w ocenach. Jest absolutnie niedopuszczalne używanie określeń, które w istocie rzeczy prowadzą do zderzenia cywilizacji - takich, jak +wyprawy krzyżowe+. Jest to niedopuszczalne" - podkreślił prezydent w rozmowie z dziennikarzami w swojej rezydencji w Gorkach koło Moskwy.

Miedwiediew oświadczył także, iż nie uważa rezolucji RB ONZ w sprawie Libii za niewłaściwą. "Generalnie odzwierciedla ona naszą ocenę wydarzeń, choć nie we wszystkim. Rezygnacja z weta była świadomą decyzją" - zaznaczył. (PAP)

mmp/ ap/

bEgZWBoJ

8615598 arch.

bEgZWBpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)