Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Są już kandydaci na szefa CBŚ

0
Podziel się:

Nowy szef Centralnego Biura Śledczego ma być wyłoniony do połowy grudnia.

Są już kandydaci na szefa CBŚ
(kprm.gov.pl)

*Dwóch kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Centralnego Biura Śledczego - poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski (na zdjęciu). Nowy szef CBŚ powinien zostać wyłoniony do połowy grudnia. *

KGP ogłosiła konkurs na to stanowisko na początku listopada. Wcześniej, 13 października były szef CBŚ Paweł Wojtunik objął obowiązki szefa CBA.

_ - Nowego dyrektora CBŚ wyłoni komisja rekrutacyjna, której przewodniczy zastępca komendanta głównego, odpowiedzialny za pion kryminalny nadinsp. Kazimierz Szwajcowski _ - powiedział rzecznik. Nie chciał ujawnić żadnych szczegółów dotyczących kandydatów.

Obecnie obowiązki szefa CBŚ pełni Adam Maruszczak.
Osoba ubiegająca się o objęcie funkcji dyrektora CBŚ musi spełniać wiele kryteriów. Przede wszystkim mieć odpowiednie wykształcenie (np. związane z zarządzaniem), co najmniej pięcioletni staż w kierowaniu jednostkami organizacyjnymi policji, posiadać poświadczenia bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli _ ściśle tajne _ i znać języki obce.

Dodatkowymi atutami ma być co najmniej siedmioletnie doświadczenie zawodowe w służbie kryminalnej lub śledczej albo w obydwu oraz miejsce zamieszkania w Warszawie lub pobliskich miejscowościach.

Kandydaci przejdą m.in. przez test wiedzy, składający się z 60 pytań i rozmowę kwalifikacyjną, podczas której oceniane będą ich predyspozycje osobowościowe i umiejętności kierownicze.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)