Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd oddalił wyborczy pozew Libertasu przeciwko J. Kaczyńskiemu

0
Podziel się

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił we wtorek,
złożony w trybie wyborczym, pozew Komitetu Wyborczego Libertas
Polska przeciwko prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Sąd
uznał, że komitet wyborczy nie może być autorem pozwu.

bEiMINPF

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił we wtorek, złożony w trybie wyborczym, pozew Komitetu Wyborczego Libertas Polska przeciwko prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Sąd uznał, że komitet wyborczy nie może być autorem pozwu.

Komitet Libertas Polska zarzucił prezesowi PiS, że skłamał mówiąc, iż lider Libertas Declan Ganley ocenia pozytywnie Traktat Lizboński.

Chodzi o fragment wypowiedzi J.Kaczyńskiego z ubiegłego czwartku w Radiu Maryja i Telewizji Trwam: "Pan Ganley z jednej strony UE krytykuje, a z drugiej strony popiera euro. Właściwie mówi, że Traktat Lizboński jest też dobry. Nie bardzo wiadomo tak naprawdę, o co chodzi".

bEiMINPH

Działacze Libertas Polska chcieli wydania zakazu rozpowszechniania - ich zdaniem - nieprawdziwych informacji, jakoby Declan Ganley oraz sama partia Libertas w jakikolwiek sposób popierali Traktat Lizboński oraz nakazania prezesowi PiS sprostowania tych informacji

Sąd uznał, że Komitet Wyborczy jakim jest Libertas Polska nie może w trybie wyborczym składać pozwu, gdyż jedynie uprawnionymi do tego podmiotami są kandydaci na posłów lub ich prawni pełnomocnicy. W związku z tym wniosek został oddalony.

Wiceprezes Libertas Polska Artur Zawisza zapowiedział w rozmowie z PAP złożenie jeszcze we wtorek ponownego wniosku.

"My się odwołujemy i chcielibyśmy, aby jutro lub pojutrze ta sprawa została rozstrzygnięta merytorycznie" - powiedział Zawisza.(PAP)

bEiMINPN

agy/ par/ woj/

bEiMINQi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)