Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sąd Okręgowy przesłucha Komorowskiego

0
Podziel się:

Sąd Okręgowy, który we wtorek rano ponownie zajmuje się sprawą Bronisław
Komorowski-Jarosław Kaczyński dotyczącą prywatyzacji służby zdrowia, przesłucha tego dnia kandydata
PO na prezydenta. Komorowski stawił się w sądzie.

Sąd Okręgowy, który we wtorek rano ponownie zajmuje się sprawą Bronisław Komorowski-Jarosław Kaczyński dotyczącą prywatyzacji służby zdrowia, przesłucha tego dnia kandydata PO na prezydenta. Komorowski stawił się w sądzie.

W poniedziałek przed sądem zeznawał kandydat PiS. Przesłuchanie kandydata PO wyznaczono na wtorek na godz. 10, ponieważ Komorowski - który jako marszałek Sejmu wypełnia też obecnie obowiązki prezydenta - nie mógł zeznawać dzień wcześniej z powodu wizyty w Afganistanie.

Na wtorkową rozprawę w warszawskim Sądzie Okręgowym przybyła też minister zdrowia Ewa Kopacz.

Sąd Okręgowy od poniedziałku ponownie rozpatruje w trybie wyborczym sprawę dwóch pozwów, jakie Komorowski i Kaczyński złożyli przeciwko sobie. Sprawę w piątek zwrócił do ponownego rozpoznania Sąd Apelacyjny. SA częściowo uchylił postanowienie pierwszej instancji, która nakazała Kaczyńskiemu sprostowanie wypowiedzi o tym, że Komorowski chce, by służba zdrowia była sprywatyzowana.

Kandydat PiS został pozwany przez komitet kandydata PO za wypowiedź podczas wiecu w Lublinie, gdzie mówił m.in. o prywatyzacji służby zdrowia, której - według niego - chce Komorowski. Z kolei kandydat PO zarzucił kandydatowi PiS, że kłamie w tej sprawie. Dlatego do sądu trafiły dwa pozwy w trybie wyborczym, które Sąd Okręgowy rozpatrywał jednocześnie.

W poniedziałek Kaczyński podtrzymał w sądzie swój pogląd, że Bronisław Komorowski opowiada się za prywatyzacją służby zdrowia. Według kandydata PiS, świadczą o tym m.in. programy PO, których Komorowski jest współautorem, a także to, jak głosował nad ustawą o zoz-ach.(PAP)

hgt/ laz/ mok/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)