Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sąd
02.09.2006 17:46

Sąd w Kaliszu aresztował nieostrożnego myśliwego

(dochodzi informacja o aresztowaniu myśliwego)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi informacja o aresztowaniu myśliwego)

2.9.Kalisz (PAP) - Sąd w Kaliszu aresztował w sobotę myśliwego, który w czwartek wieczorem postrzelił w lesie 55-letniego przypadkowego mężczyznę.

"Sąd aresztował myśliwego warunkowo na dwa miesiące. Opuści areszt, jeśli do 12 września wpłaci poręczenie majątkowe w kwocie 40 tys. zł" - poinformował PAP szef miejscowej prokuratury, Maciej Antczak. Dodał, że 42-letniemu mężczyźnie grozi do dziesięciu lat więzienia.

"Myśliwego aresztowano pod zarzutem umyślnego spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała, zagrażającego życiu i zdrowiu" - powiedział prokurator.

Podejrzany polował na dziki w okolicy miejscowości Korek, w pobliżu Kalisza. Zraniony przez niego mężczyzna przeszedł operację, jego stan jest ciężki. Jak ustalono, feralnego dnia wracał przez las od znajomych.

"Myśliwy nie rozpoznał celu i z odległości około 150 metrów strzelił do będącego w pobliżu mężczyzny" - poinformowała PAP Monika Rataj z biura prasowego kaliskiej policji.

Wiadomo już, że nieostrożny myśliwy, a także jego ofiara, byli trzeźwi. Podejrzany posiadał zezwolenie na broń i zgłosił swój pobyt na łowisku. Wcześniej przeszedł też obowiązkowe badania wzroku.

"Podstawą postawienia zarzutu myśliwemu był fakt, że szeroko pojęte Prawo łowieckie przewiduje, iż złożenie się i oddanie strzału w kierunku zwierzyny, może odbyć się dopiero po dokładnym osobistym rozpoznaniu zwierzyny, do której się strzela" - wyjaśnił Antczak.

Według niego, zebrane dowody wskazują na to, że "podejrzany wcale nie rozpoznał, co jest celem". "Widział tylko niewyraźną plamę" - mówił prokurator.(PAP)

zak/ hes/

Tagi: sąd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz