Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd: wyrok w sprawie o nazwanie "pedałem" 4 lutego

0
Podziel się

Sąd Apelacyjny w Szczecinie 4 lutego ogłosi wyrok ws. nazwania "pedałem"
mieszkańca Wolina (Zachodniopomorskie). W czwartek odbyła się rozprawa apelacyjna w tej sprawie.
Sąd zapoznał się ze stanowiskami obu stron, zamknął rozprawę i odroczył ogłoszenie wyroku.

bEhHDiDF

Sąd Apelacyjny w Szczecinie 4 lutego ogłosi wyrok ws. nazwania "pedałem" mieszkańca Wolina (Zachodniopomorskie). W czwartek odbyła się rozprawa apelacyjna w tej sprawie. Sąd zapoznał się ze stanowiskami obu stron, zamknął rozprawę i odroczył ogłoszenie wyroku.

We wrześniu ub. roku Sąd Okręgowy w Szczecinie orzekł, że mieszkanka Wolina (Zachodniopomorskie) Anna S. za to, że nazwała "pedałem" swego sąsiada, musi mu zapłacić 15 tys. zł zadośćuczynienia. Kobieta odwołała się od wyroku do wyższej instancji.

Sąd zakazał wówczas także kobiecie naruszania dóbr osobistych powoda, w szczególności używania słowa "pedał" lub podobnych określeń oraz publicznego komentowania życia intymnego oraz orientacji seksualnej mężczyzny.

bEhHDiDH

Sprawę do sądu skierował 25-letni homoseksualista z Wolina. Trafiła ona na wokandę w lutym 2009 r. Jak twierdził Ryszard G., jego sąsiadka publicznie w sklepie oraz na klatce schodowej nazywała go "pedałem" i mówiła m.in. o nim i jego partnerze "pedał sprowadził sobie pedała". Mężczyzna oskarżył Annę S. o naruszenie dóbr osobistych. Kobieta zaprzeczała przed sądem, by używała obraźliwych dla sąsiada słów. Sąd uznał jednak, że są dowody, potwierdzające naruszenie dóbr osobistych powoda. Według sądu uporczywe używanie słów "pedał" miało na celu upokorzenie i zdeprecjonowanie powoda, co oznaczało jednocześnie naruszenie jego godności jako osoby. Sąd zaakcentował także, że orientacja seksualna jest elementem życia prywatnego i jako taka zasługuje na ochronę. (PAP)

epr/ itm/ gma/

bEhHDiEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)