Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sądy w Katowicach i Wrocławiu nagrodzone za najlepsze strony internetowe

0
Podziel się:

#
dochodzi więcej informacji o rankingu
#

# dochodzi więcej informacji o rankingu #

23.03. Warszawa (PAP) - Sąd Okręgowy we Wrocławiu i Apelacyjny w Katowicach otrzymały największą liczbę punktów w rankingu, organizowanym m.in. przez Forum Edukacji Obywatelskiej i Helsińską Fundację Praw Człowieka. Oceniano stronę techniczną i zawartość merytoryczną witryn.

Wśród sądów okręgowych najwyżej, prócz sądu wrocławskiego, oceniono także sądy w Legnicy i Jeleniej Górze. Na dalszych miejscach znalazły się m.in. sąd w Zielonej Górze, Zamościu, Koszalinie i Przemyślu, Rzeszowie i Opolu.

W rankingu sądów apelacyjnych tuż za sądem w Katowicach uplasowały się: Sąd Apelacyjny w Szczecinie, Sąd Apelacyjny w Poznaniu oraz Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Nagrody wręczył we wtorek wiceminister sprawiedliwości Piotr Kluz.

Jak powiedziała Ewa Usowicz z "Rzeczpospolitej" strony oceniano pod względem użyteczności dla klientów, roli strony w promocji wymiaru sprawiedliwości, spójności między witryną oficjalną a stroną Biuletynu Informacji Publicznej. Oceniając stronę techniczną oceniano ułożenie informacji, nawigację, także język witryn. Maksymalnie witryna sądu mogła otrzymać 60 punktów.

W opracowaniu "E-sądy po polsku" wskazano na poprawę w porównaniu z rokiem ubiegłym języka witryn internetowych i apelacyjnych, ułożenia informacji. Wyszukiwarki posiada 48 serwisów na 56 badanych. Lepiej wykorzystywana jest przestrzeń stron. Wiele serwisów udostępnia najważniejsze informacje kontaktowe i aktualności już z poziomu strony głównej.

Można też zauważyć tendencję do ujednolicania wyglądu serwisów. Jednak z 56 przebadanych serwisów tylko 15 ma prawidłowo podane tytuły stron, tak że można zidentyfikować otwartą stronę, gdy zminimalizuje się okno przeglądarki.

Projekt jest realizowany ze środków, przekazanych przez Fundację im. Stefana Batorego. Współorganizatorem rankingu była "Rzeczpospolita" i agencja K2 Internet S.A.(PAP)

dom/ abr/ wkr/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)