Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
21.06.2011 12:47

Sam przeciw PiS. Bez konkurencji z SLD i PO

W ocenie senatora niezależnego Włodzimierza Cimoszewicza, decyzje PO i SLD, by w okręgu, z którego zamierza startować, nie wystawiać własnych kandydatów i udzielić mu poparcia oznaczają, że nie dojdzie do rozproszenia głosów przeciwników PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W ocenie senatora niezależnego Włodzimierza Cimoszewicza, decyzje PO i SLD, by w okręgu, z którego zamierza startować, nie wystawiać własnych kandydatów i udzielić mu poparcia oznaczają, że nie dojdzie do rozproszenia głosów przeciwników PiS.

Zarząd SLD udzielił Włodzimierzowi Cimoszewiczowi poparcia w jesiennych wyborach do Senatu, w których zamierza on ponownie wystartować jako kandydat niezależny. Kilka tygodni temu, choć formalnie nie udzieliła mu poparcia, Platforma Obywatelska zdecydowała, iż w tym okręgu nie wystawi własnego kandydata.

_ - Zarówno wcześniejsza decyzja PO, jak i wczorajsza SLD o nie zgłaszaniu własnych kandydatów w moim okręgu wyborczym oznaczają, że nie dojdzie tu do rozproszenia głosów tych wyborców, którzy nie chcą senatora z PiS-u _ - powiedział Cimoszewicz.

Ocenił też, że z tego punktu widzenia _ jest to roztropne zachowanie _. Według Cimoszewicza, deklaracje o poparciu są już raczej _ tylko sympatycznym gestem _. _ - Bo jeśli ja sam nie przekonuję kogoś do głosowania na mnie, to iluzoryczne byłoby oczekiwanie, że ktokolwiek mi w tym pomoże _ - dodał.

Przed miesiącem o ewentualności poparcia Cimoszewicza w wyborach przez PO wspomniał premier Donald Tusk. Potem regionalne struktury Platformy w Podlaskiem podjęły decyzję, że w tym okręgu nie będzie kandydata tej partii do Senatu, choć szef PO w województwie Damian Raczkowski zastrzegł, iż _ żadne oficjalne ciało Platformy Obywatelskiej wsparcia tutaj nie udzieliło _.

W poprzednich wyborach Cimoszewicz miał w wyborach do Senatu najlepszy wynik w województwie podlaskim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t139152.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;wesprze;cimoszewicza;do;senatu;z;psl,61,0,827965.html) Tusk wesprze Cimoszewicza? Do Senatu z PSL Koalicyjne PO i PSL będą szukać okręgów, gdzie możliwe będzie wystawienie wspólnych kandydatów do Senatu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t94389.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kutz;bedzie;startowal;ze;slaska;nie;z;po,27,0,847643.html) Kutz będzie startował ze Śląska, nie z PO Poseł niezależny Kazimierz Kutz zapowiedział, że będzie startował w najbliższych wyborach do Senatu. Dodał, że odmówił kandydowania z katowickiej listy PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t87237.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;spelniony;teraz;chce;do;senatu,9,0,837385.html) Klich spełniony. Teraz chce do Senatu - _ W Sejmie jest głośniej, w Senacie jest ciszej, ale w jednej i w drugiej izbie stanowi się prawo, a stanowienie prawa według mnie to jest to, co jest najważniejsze dla kraju _ - mówi minister obrony narodowej Bogdan Klich
Tagi: wybory 2011, cimoszewicz, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz