Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samoobrona wystartuje w wyborach. "Nikt nie zastąpi Leppera"

0
Podziel się:

Mimo śmierci Andrzeja Leppera, Samoobrona chce startować w wyborach do parlamentu. Dziś do PKW trafiło zawiadomienie o utworzeniu jej komitetu wyborczego.

Samoobrona wystartuje w wyborach. "Nikt nie zastąpi Leppera"
(PAP/Jerzy Undro)

Mimo śmierci Andrzeja Leppera, Samoobrona chce startować w wyborach do parlamentu. Dziś do PKW trafiło zawiadomienie o utworzeniu jej komitetu wyborczego - poinformował Bogdan Socha z prezydium partii. Dodał, że następcę Leppera Samoobrona wybierze zapewne po wyborach.

_ - Przygotowujemy się do wyborów parlamentarnych. Normalnie funkcjonujemy i podejmujemy czynności wyborcze. Uruchamiamy akcję zbierania podpisów _ - powiedział Socha. Zapewnił, że Samoobrona wystawi swoich kandydatów do Sejmu we wszystkich okręgach wyborczych w kraju.

Pytany, czy partia wystawi też kandydatów do Senatu powiedział: - _ Najprawdopodobniej tak. - Kiedy Andrzej Lepper żył, w trakcie spotkań ustalaliśmy listy wyborcze jednak tylko do Izby niższej. Nie zajmowaliśmy się Senatem _ - wyjaśnił.

Ocenił też, że obecnie nie widzi osoby, która mogłaby zastąpić Leppera na stanowisku szefa Samoobrony. _ - Nie ma tak charyzmatycznego, znanego polityka, który pracowałaby w podobny sposób _ - podkreślił. Dodał, że nowy lider będzie wybrany _ najprawdopodobniej _ po wyborach. _ - Przewodniczącego wybiera kongres. Jego organizowanie w trakcie kampanii wyborczej nie ma sensu. Według statutu partii, kiedy nie ma przewodniczącego wszystkie decyzje podejmuje prezydium partii, w którego skład wchodzę m.in. ja oraz Janusz Maksymiuk _ - zaznaczył.

Szef Samoobrony, były wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy w piątek w warszawskiej siedzibie partii. W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie samobójstwa Leppera. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.

Pogrzeb Leppera odbędzie się w czwartek wczesnym popołudniem. Były wicepremier zostanie pochowany w Krupach (Zachodniopomorskie), niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał. Na jego pogrzebie, który będzie miał charakter państwowy, Sejm i Senat reprezentować będą wicemarszałkowie Marek Kuchciński i Grażyna Anna Sztark, kancelarię premiera - Bartosz Arłukowicz, a prezydenta - Dariusz Młotkiewicz.

Andrzej Lepper nie żyje. Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t154131.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/decyzja;w;sprawie;sledztwa;dotyczacego;smierci;leppera,152,0,887960.html) Lepper w sprawie Kaczyńskiego. Bał się... Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejmie dziś decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie samobójczej śmierci Andrzeja Leppera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t154149.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kulisy;smierci;andrzeja;leppera;prokurator;ujawnia;ze;,238,0,887534.html) Kulisy śmierci Andrzeja Leppera. Prokurator ujawnia że... Zbadano ciało, przeprowadzono oględziny biura Samoobrony, a także przesłuchano kilkudziesięciu świadków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t154126.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/andrzej;lepper;nie;zyje;to;samobojstwo,163,0,887203.html) Andrzej Lepper nie żyje. To samobójstwo? Ciało byłego wicepremiera w rządzie PiS, znaleziono w warszawskiej siedzibie partii. _ To dla nas szok _ - politycy wspominają lidera Samoobrony. Część nie wierzy w to, że targnął się na swoje życie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)