Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sanok i Medzilaborce budują bazę sportowo-turystyczną ze środków UE

0
Podziel się:

W Sanoku (Podkarpackie) powstanie 11 boisk sportowych o sztucznej
nawierzchni w ramach finansowanego ze środków unijnych projektu przygotowanego wspólnie ze
słowackim miastem Medzilaborce - poinformowała w środę rzeczniczka sanockiego ratusza Agnieszka
Frączek.

bEChWSMl

*W Sanoku (Podkarpackie) powstanie 11 boisk sportowych o sztucznej nawierzchni w ramach finansowanego ze środków unijnych projektu przygotowanego wspólnie ze słowackim miastem Medzilaborce - poinformowała w środę rzeczniczka sanockiego ratusza Agnieszka Frączek. *

"Celem projektu jest poprawa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w obu miastach. Będzie ona bezpłatnie dostępna nie tylko dla mieszkańców, ale także odwiedzających nas turystów" - powiedziała Frączek.

W Sanoku boiska dla różnych dyscyplin sportowych powstaną przy pięciu szkołach, w trzech z nich po dwa, oraz w trzech ogrodach jordanowskich. W większości będą oświetlone, ogrodzone i wyposażone w odpowiednią infrastrukturę.

bEChWSMn

Z kolei Słowacy planują budowę boisk przy dwóch szkołach, modernizacje trybun na miejscowym stadionie i remont kręgielni. "W ramach projektu oba miasta zamierzają zorganizować +zielone szkoły+ oraz piknik sportowy" - dodała rzeczniczka.

Projekt ma zostać zakończony w czwartym kwartale przyszłego roku. Kosztuje 1,5 mln euro, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to 1,3 mln euro.(PAP)

kyc/ amac/

bEChWSMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)