Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sarkozy do Turków: Nie chcę was w Unii

0
Podziel się

Prezydent Francji pojechał z oficjalną wizytą do Ankary. Jako szef grupy G20.

Sarkozy do Turków: Nie chcę was w Unii
(ec.europa.eu)
bEgqOigR

_ - Mamy punkt niezgody, o którym wszyscy wiedzą _ - powiedział prezydent Francji podczas pierwszej wizyty w Ankarze, gdzie spotkał się z prezydentem Turcji Abdullahem Gulem.

_ - Mówimy jako mężowie stanu, to znaczy w taki sposób, że staramy się zrozumieć wymogi drugiej strony, by próbować znaleźć drogi ku przyszłości, które nie prowadziłyby ani do destabilizacji Europy, ani do upokorzenia tureckiego społeczeństwa, które się zmodernizowało _ - dodał francuski prezydent.

Gul podkreślił natomiast, że wejście do UE pozostaje dla Turcji priorytetem, i wezwał Francję, by nie blokowała negocjacji akcesyjnych z Ankarą, które obecnie utknęły w martwym punkcie._ - Oczekujemy, że UE dotrzyma słowa w kwestii procesu akcesyjnego Turcji _ - powiedział turecki prezydent.

bEgqOigT

Sarkozy, który przybył do Ankary tylko na sześć godzin, i to nie w charakterze głowy państwa, lecz przewodniczącego G20 (grupy 19 przodujących gospodarczo państw świata i Unii Europejskiej), powtórzył, iż jest za zapewnieniem Turcji uprzywilejowanego partnerstwa z UE - co Turcy zdecydowanie odrzucają.

_ - Uważam, że między pełnym członkostwem i stowarzyszeniem, o którym Turcy kilkakrotnie mówili, że go nie chcą, istnieje zrównoważona ścieżka, którą będzie można znaleźć, jeśli popatrzymy na tę kwestię w spokoju i z wizją _ - zadeklarował prezydent Francji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t113766.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;niemiec;zacheca;turkow;by;weszli;do;unii,136,0,695432.html) Prezydent Niemiec zachęca Turków, by weszli do Unii Christian Wulff przemawiał dziś w tureckim parlamencie. Obiecał uczciwe negocjacje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t102619.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cameron;zly;na;francje;i;niemcy;za;turcje,54,0,648758.html) Cameron zły na Francję i Niemcy za Turcję Premier Wielkiej Brytanii chciałby, by Turcja została przyjęta do Unii Europejskiej.
bEgqOihu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)