Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Saryusz-Wolski o eurokampanii PO: sposób na kryzys, bezpieczeństwo energetyczne

0
Podziel się

Europejski sposób na wyjście z kryzysu
gospodarczego, wykorzystanie funduszy europejskich, bezpieczeństwo
energetyczne Polski, Partnerstwo Wschodnie - m.in. na tych
zagadnieniach będzie się koncentrować eurokampania PO - mówił w
poniedziałek w Łodzi Jacek Saryusz-Wolski.

bEhgznbF

Europejski sposób na wyjście z kryzysu gospodarczego, wykorzystanie funduszy europejskich, bezpieczeństwo energetyczne Polski, Partnerstwo Wschodnie - m.in. na tych zagadnieniach będzie się koncentrować eurokampania PO - mówił w poniedziałek w Łodzi Jacek Saryusz-Wolski.

Saryusz-Wolski jest liderem łódzkiej listy PO w eurowyborach do Parlamentu Europejskiego, w PE kieruje komisją spraw zagranicznych.

W poniedziałek w Łodzi Saryusz-Wolski mówił, że kampania PO koncentrować się ma na sprawach specyficznych dla naszego kraju, takich jak: wykorzystanie funduszy europejskich, nasze sąsiedztwo i polityka wschodnia i partnerstwo wschodnie, a także bezpieczeństwo energetyczne.

bEhgznbH

Jednocześnie podkreślał, że kampania Platformy będzie zawierać się w programie kampanii Europejskiej Partii Ludowej, której PO jest członkiem.

"Ten program dotyczyć będzie przede wszystkim europejskiego sposobu wychodzenia z kryzysu. Po drugie uczynienia z UE bardziej bezpiecznego miejsca zarówno jeśli chodzi o stosunki zewnętrzne - czyli bezpieczeństwo wokół nas, jak i bezpieczeństwo wewnętrzne - czyli walka z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością" - wyliczał.

Dodał, że w ramach kampanii dużo mówić się będzie o wyzwaniach demograficznych i emigracyjnych przed jakimi stoją kraje UE.

"Ten program jest szeroki, bo obejmuje ważne rzeczy nie tylko dla Polski, ale również dla innych krajów. Akcenty tego programu będą różnie rozkładane. W Polsce te akcenty będą nieco inne niż np. w Hiszpanii, która jest zagrożona emigracją mieszkańców Północnej Afryki" - powiedział Saryusz-Wolski.

bEhgznbN

Saryusz-Wolski uczestniczył w poniedziałek w konferencji prasowej, w ramach której łódzka PO zaprezentowała swoich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kampania PO do europarlamentu ruszy 29-30 kwietnia. W tych dniach w warszawskim PKiN odbędzie się kongres EPL, w którym ma wziąć udział kilkunastu szefów państw i rządów, w tym szef KE Jose Barroso.(PAP)

jaw/ laz/ par/ mow/

bEhgznci
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)