Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schmid o negocjacjach z inwestorami ws. prywatyzacji uzdrowisk

0
Podziel się

Wiceminister skarbu Joanna Schmid powiedziała PAP, że resort skarbu
rozpocznie w czwartek negocjacje z inwestorami, którzy złożyli wiążące oferty w sprawie kupna akcji
Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich oraz uzdrowiska "Połczyn" w Połczynie Zdroju.

bEgLWJsl

Wiceminister skarbu Joanna Schmid powiedziała PAP, że resort skarbu rozpocznie w czwartek negocjacje z inwestorami, którzy złożyli wiążące oferty w sprawie kupna akcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich oraz uzdrowiska "Połczyn" w Połczynie Zdroju.

"Do końca czerwca planujemy zamknąć proces negocjacji z potencjalnymi inwestorami w tej sprawie" - dodała wiceminister skarbu.

Do MSP wpłynęły trzy oferty wiążące na zakup Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. To największy w kraju kompleks uzdrowiskowy, położony w województwie dolnośląskim. Oferty złożyli: Zespół Uzdrowisk Polskich - Polanica Zdrój SA, Dopico sp. z o.o. w Warszawie oraz KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych we Wrocławiu. Ten ostatni inwestor przekazał również do MSP ofertę wiążącą w sprawie kupna Uzdrowiska "Połczyn" w Połczynie Zdroju.

bEgLWJsn

Schmid poinformowała, że resort skarbu rozpocznie w przyszłym tygodniu negocjacje z potencjalnymi inwestorami w sprawie kupna akcji uzdrowisk: Świeradów-Czerniawa w Świeradowie Zdroju, Cieplice w Jeleniej Górze, w Ustroniu oraz "Solanki" w Inowrocławiu. Również w tym przypadku MSP planuje zakończyć negocjacje do końca czerwca.

Wiceminister skarbu podkreśliła, że resort chce zakończyć prywatyzację tych uzdrowisk w trzecim kwartale.

MSP prowadzi obecnie prywatyzację z udziałem inwestorów wobec 10 spółek uzdrowiskowych. (PAP)

dol/ pad/ mow/

bEgLWJsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)