Notowania

wiadomości
03.04.2013 12:38

Sejm nie zajmie się sytuacją w grupie PKP

# dochodzi informacja na temat głosowań #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja na temat głosowań #

03.04. Warszawa (PAP) - Sejm, który w środę po godz. 12 rozpoczął trzydniowe posiedzenie zajmie się m.in. projektem umożliwiającym karanie parlamentarzystów za wykroczenia drogowe, bez konieczności uchylania im immunitetu.

Posłowie odrzucili trzy wnioski o poszerzenie porządku obrad: o informację rządu nt. aktualnej sytuacji w grupie PKP; informację rządu na temat zmian w systemie dowodzenia siłami zbrojnymi RP oraz o projekt uchwały w sprawie aktu profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.

Poselskim projektem, który ma umożliwić karanie posłów i senatorów za wykroczenia drogowe bez konieczności uchylania immunitetu Sejm zajmie się w środę po południu. Dotyczy on także prokuratorów, prezesa IPN, Rzecznika Praw Dziecka i Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

W czwartek Sejm zajmie się wnioskiem autorstwa klubu Solidarnej Polski o odwołanie ministra transportu Sławomira Nowaka. Podpisali się pod nim też posłowie Ruchu Palikota i SLD, poparcie zapowiedziało PiS. Główne zarzuty stawiane Nowakowi przez opozycję to: zły stan dróg i kolei, brak nadzoru nad urzędnikami i niewłaściwe wykorzystanie funduszy UE. Nowaka bronił we wtorek premier Donald Tusk, podkreślając m.in. jego ciężką pracę w związku z przygotowaniami do Euro 2012.

Posłowie zajmą się również rządowym projektem pierwszej ustawy deregulacyjnej, która ma ułatwiać dostęp do 50 zawodów, w tym m.in.: notariusza, komornika, adwokata, trenera sportowego, przewodnika turystycznego, taksówkarza i geodety. W marcu prace nad projektem zakończyła nadzwyczajna komisja, która rekomenduje posłom uchwalenie regulacji.

W piątek rozpatrzony będzie obywatelski, wspierany przez PSL, projekt ustawy w sprawie sądów. Projekt wyszczególnia wszystkie istniejące przed reorganizacją sądy wraz z ich okręgami; cofa tym samym reformę ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

Od stycznia - na mocy rozporządzenia ministra - 79 najmniejszych sądów rejonowych stało się wydziałami zamiejscowymi większych jednostek.

Posłowie, na wniosek klubu PSL, zapoznają się ponadto z informacją rządu w sprawie działań reformujących funkcjonowanie Narodowego Funduszu Zdrowia. (PAP)

ajg/ par/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz