Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm: sieci energetyczne - inwestycjami celu publicznego

0
Podziel się

Sieci energetyczne będą inwestycjami celu publicznego - postanowił Sejm. W
czwartek podczas głosowań posłowie przyjęli projekt zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu
przestrzennym. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 423 posłów, a jeden był przeciw.

bEiJIlSJ

Sieci energetyczne będą inwestycjami celu publicznego - postanowił Sejm. W czwartek podczas głosowań posłowie przyjęli projekt zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 423 posłów, a jeden był przeciw.

Do tej pory inwestycjami celu publicznego - co pozwala m.in. na ułatwienia w procedurze uzyskiwania decyzji lokalizacyjnych - były jedynie sieci przesyłowe. Zmiany przyjęte przez Sejm pozwalają na objęcie tym statusem również sieci dystrybucyjnych.

W toku prac w komisji infrastruktury zmieniono pierwotne propozycje komisji Przyjazne Państwo, która proponowała, by taki status miały nie tylko sieci energetyczne, ale wszystkie budowle i obiekty służące do wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej. W ocenie komisji infrastruktury, takie rozwiązanie byłoby za daleko idące.

bEiJIlSL

Zmiana pozwala też umieścić w studiach i planach zagospodarowania przestrzennego gmin informacje dotyczące zasobów energetycznych danego terenu. Posłowie z komisji Przyjazne Państwo chcieli, by umieszczenie takich informacji było dla gmin obligatoryjne.

Teraz ustawa trafi do Senatu.(PAP)

ago/ pad/ mag/

bEiJIlTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)