Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm szykuje odpowiedź w sprawie wydarzeń w Łodzi

0
Podziel się

PSL, SdPl i SD zaproponują uchwałę, wzywającą do zaprzestania agresji.

Sejm szykuje odpowiedź w sprawie wydarzeń w Łodzi
(Slawek/CC/Flickr)
bDyFrKmZ

Przewodniczący klubu PSL Stanisław Żelichowski (na zdjęciu) wraz z szefami kół poselskich SdPl Markiem Borowskim i Stronnictwa Demokratycznego Bogdanem Lisem chcą zaproponować przyjęcie tekstu, który byłby odpowiedzią całego Sejmu na tragiczne wydarzenia w łódzkim biurze PiS.

_ - Chcemy zaproponować tekst albo w formie deklaracji, albo w formie uchwały Sejmu, która miałaby zostać przyjęta przez aklamację zawierający nasze odczucia na temat tego co zdarzyło się w Łodzi _ - zapowiedział Żelichowski.

W związku z ubiegłotygodniowym zabójstwem w łódzkim biurze PiS ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego przedstawiło w piątek deklarację _ przeciw przemocy i nienawiści w życiu publicznym i mediach _. Została ona jednak uznana przez pozostałe ugrupowania za jednostronną.

bDyFrKnb

Żelichowski podkreślił, że będzie to, podobnie jak _ Deklaracja łódzka _ PiS, wezwanie do zaprzestania agresji w polityce, ale nie będzie tam sformowań, które mogłyby kogoś urazić, czy wskazujących na to, że stawia ona sygnatariuszy dokumentu po którejś ze stron konfliktu politycznego. Projekt będzie zaprezentowany w środę.

bDyFrKnC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)