Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm uczcił 25. rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

0
Podziel się:

Sejm uczcił w środę 25. rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W
przyjętej przez aklamację uchwale posłowie podkreślili, że "jego życie było darem dla historii
Polski, najpełniej wyrażonym słowami św. Pawła +zło dobrem zwyciężaj+".

Sejm uczcił w środę 25. rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W przyjętej przez aklamację uchwale posłowie podkreślili, że "jego życie było darem dla historii Polski, najpełniej wyrażonym słowami św. Pawła +zło dobrem zwyciężaj+".

"Sejm pragnąc uczcić pamięć męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, uprowadzonego i zamordowanego 25 lat temu przez aparat Służby Bezpieczeństwa PRL, składa hołd temu wielkiemu człowiekowi" - zaznaczono w uchwale.

W opinii posłów, życie ks. Popiełuszki było "darem dla historii Polski, najpełniej wyrażonym słowami św. Pawła +zło dobrem zwyciężaj+". "Ks. Jerzy Popiełuszko uczynił je przesłaniem swoich homilii, wielu przedsięwzięć duszpasterskich, a dla nas wciąż pozostają one aktualnym wezwaniem. Ks. Popiełuszko jako nieustraszony orędownik prawdy i wolności nawoływał, że +tylko życie w prawdzie daje wewnętrzną wolność+" - czytamy w uchwale.

Sejm wyraził w niej także uznanie dla inicjatywy upamiętniającej "piękne i jakże krótkie życie mądrego i odważnego człowieka, kapelana Solidarności".

W uchwale podkreślono, że ks. Popiełuszko "swoją postawą dobrze zasłużył się Polsce, a pamięć jego męczeńskiej śmierci pozostanie w naszych sercach".

Ks. Jerzy Popiełuszko, kapłan środowisk opozycyjnych i robotniczych związanych z podziemną Solidarnością, został zamordowany 19 październiku 1984 r. przez funkcjonariuszy specjalnej grupy ówczesnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, którzy zatrzymali jego auto w okolicach Górska w powiecie toruńskim, kiedy po odprawionej w Bydgoszczy mszy św. w intencji ludzi pracy i ojczyzny wracał do Warszawy. (PAP)

ajg/ par/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)