Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
16.07.2009 09:08

Sejm wznowił posiedzenie

W czwartek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. Rozpatrzony zostanie m.in. projekt ustawy o rządowym systemie koordynacji spraw związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W czwartek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. Rozpatrzony zostanie m.in. projekt ustawy o rządowym systemie koordynacji spraw związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej. *

Projekt przewiduje m.in. usprawnienie funkcjonowania administracji rządowej, uproszczenie trybu podejmowania decyzji dotyczących członkostwa naszego kraju w UE. Powołuje również Komitetu do Spraw Europejskich. Wraz z utworzeniem Komitetu zlikwidowany zostanie Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.

W porządku obrad są też pytania w sprawach bieżących do przedstawicieli rządu.

Posłowie zajmą się ponadto poselskim projektem zmian w ustawie o partiach politycznych, który zakłada, że poręczycielami kredytów zaciąganych przez partie i komitety wyborcze nie będą mogli być cudzoziemcy.

Sejm zajmie się też projektem zmian w ustawie o przygotowaniu Euro 2012 i ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk. Wieczorem zaplanowane zostały głosowania. (PAP)

ajg/ par/ jbr/

Tagi: sejm, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz