Notowania

wiadomości
02.03.2012 09:09

Sejm wznowił posiedzenie

W piątek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. W porannym bloku głosowań posłowie przyjmą specjalną uchwałę w sprawie sytuacji na Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W piątek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. W porannym bloku głosowań posłowie przyjmą specjalną uchwałę w sprawie sytuacji na Białorusi. *

Projekt uchwały przyjęła w czwartek sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych. W projekcie posłowie domagają się natychmiastowego wypuszczenia na wolność więźniów sumienia na Białorusi. Apelują też do parlamentów krajów UE o działania na rzecz demokratyzacji tego kraju. To reakcja na konflikt dyplomatyczny na linii Białoruś-UE.

Sejm będzie też głosował nad poprawkami Senatu do ustawy budżetowej. Jest wśród nich upoważnienie szefa MF do udzielenia pożyczki BGK w wys. 1 mld zł i przesunięcie 1,7 mln zł z wynagrodzeń w służbie celnej do służby cywilnej. Ustawa budżetowa zakłada, że deficyt nie przekroczy 35 mld zł, wydatki państwa wyniosą nie więcej niż 328,7 mld zł, a dochody 293,7 mld zł.

Posłowie zdecydują też w głosowaniu, czy uzupełnić porządek dzienny posiedzenia o informację premiera na temat zagrożeń dla stanu finansów publicznych w Polsce.

Sejm zapozna się ponadto z informacją rządu ws. konfliktu związanego z sytuacją służb mundurowych na tle nierównego ich traktowania w zakresie podwyższania uposażeń w 2012 roku, sprawozdaniem z realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w 2010 roku oraz informacjami ministra pracy i polityki społecznej i Rzecznika Praw Dziecka o skutkach obowiązywania zmian w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. (PAP)

ajg/ son/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz