Notowania

wiadomości
03.02.2011 19:28

Sejm za zakazem płatnych wyborczych spotów radiowych i telewizyjnych

Posłowie opowiedzieli się w czwartkowym głosowaniu nad przedstawioną przez klub PJN nowelizacją Kodeksu wyborczego za zakazem płatnych spotów radiowych i telewizyjnych. Zgodzili się natomiast, by partie mogły publikować płatne ogłoszenia w prasie i internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Posłowie opowiedzieli się w czwartkowym głosowaniu nad przedstawioną przez klub PJN nowelizacją Kodeksu wyborczego za zakazem płatnych spotów radiowych i telewizyjnych. Zgodzili się natomiast, by partie mogły publikować płatne ogłoszenia w prasie i internecie. *

Za nowelizacją opowiedziało się 289 posłów, przeciw głosowało 135, nikt nie wstrzymał się od głosu.

W pierwotnym projekcie nowelizacji autorstwa klubu PJN był zakaz publikacji przez komitety wyborcze płatnych ogłoszeń i audycji wyborczych we wszystkich środkach masowego przekazu, tj. w prasie, internecie, radiu i telewizji.

Jednak większość posłów, w wcześniej również komisja nadzwyczajna do zmian w prawie wyborczym, opowiedziała się za poprawkami zgłoszonymi przez klub PO, by partie mogły publikować płatne ogłoszenia w prasie i internecie.

Posłowie opowiedzieli się jednocześnie za zakazem płatnych spotów radiowych i telewizyjnych.

Sejm przyjął też w czwartkowym głosowaniu propozycję komisji nadzwyczajnej, by ustawa weszła w życie po 14 dniach od daty ogłoszenia.

Teraz nowelizacja Kodeksu wyborczego trafi do Senatu. (PAP)

mzk/ tgo/ mok/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz