Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm zmienił przepisy dot. konkursów na dyrektorów szkół

0
Podziel się

Tylko rady gmin, rady powiatów i sejmiki wojewódzkie będą odpowiedzialne za
nadzorowanie postępowań konkursowych na stanowiska dyrektora szkoły lub publicznej placówki
oświatowej - zdecydował w czwartek Sejm nowelizując ustawę o systemie oświaty.

bEhVvjfp

Tylko rady gmin, rady powiatów i sejmiki wojewódzkie będą odpowiedzialne za nadzorowanie postępowań konkursowych na stanowiska dyrektora szkoły lub publicznej placówki oświatowej - zdecydował w czwartek Sejm nowelizując ustawę o systemie oświaty.

Za przyjęciem nowelizacji głosowało 428 posłów, 1 - był przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Tym samym Sejm przywrócił wcześniejsze przepisy dotyczące tej kwestii. W ubiegłym roku parlament nowelizując ustawę o systemie oświaty zmienił przepisy dotyczące zadań i kompetencji w postępowaniach konkursowych. Rozszerzył wówczas liczbę podmiotów odpowiedzialnych za konkursy - obok rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich - zadania i kompetencje otrzymali także wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast oraz zarządy powiatów i województw. Teraz to rozszerzenie zostało zniesione.

bEhVvjfr

Według posłów PO - autorów projektu nowelizacji, przyjęte wtedy rozwiązanie okazało się wadliwe. Nie pozwala bowiem jednoznacznie stwierdzić, który organ samorządu (organ stanowiący i kontrolny czy organ wykonawczy) i w jakim zakresie, jest odpowiedzialny za przeprowadzenie kolejnych czynności nadzorczych związanych z konkursami na stanowisko dyrektora. Jak podkreślili w uzasadnieniu do projektu, "brak jest przesłanek, aby dwa różne organy były wyposażone w tożsame kompetencje".

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty trafi teraz do Senatu. (PAP)

dsr/ nno/ la/

bEhVvjfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)