Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sekretarz generalny ONZ apeluje o pokój

0
Podziel się:

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wydał oświadczenie z okazji
obchodzonego 21 września Międzynarodowego Dnia Pokoju, akcentując, że jest to dzień poświęcony
zawieszeniu broni i powstrzymaniu przemocy.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wydał oświadczenie z okazji obchodzonego 21 września Międzynarodowego Dnia Pokoju, akcentując, że jest to dzień poświęcony zawieszeniu broni i powstrzymaniu przemocy.

"Pokój jest bardzo cenny. Musi być kultywowany, utrzymywany i broniony - podkreślił Ban Ki Mun. - To właśnie dlatego każdego roku w Międzynarodowym Dniu Pokoju uderzam w Dzwon Pokoju w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Dlatego też każdego dnia pracuję na rzecz pokoju i jestem mediatorem w spornych kwestiach. Alarmuję o zagrożeniach - tych, które już występują, i tych, które dopiero pojawiają się na horyzoncie. Działam na rzecz sprawiedliwości, tolerancji i praw człowieka. Jestem orędownikiem porozumień pomiędzy krajami i zwaśnionymi ludami".

Sekretarz generalny ONZ przypomniał, że w sierpniu rozpoczęły się obchody Międzynarodowego Roku Młodzieży, i wskazał, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień Pokoju jest poświęcony właśnie młodym ludziom.

"Młodzi ludzie dobrze rozumieją, czym jest globalna różnorodność, i dobrze się czują w świecie wzajemnych powiązań. Jednak są oni również bezradni wobec sił ekstremizmu. Dlatego też zwracam się do wszystkich rządów i naszych partnerów: podejmujmy więcej działań z myślą o młodzieży. Stwórzmy dla niej świat ceniący wartość pokoju i tolerancji" - zaapelował. (PAP)

az/ mc/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)