Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sekretarz papieża jego delegatem w komisjach ds. reform w Watykanie

0
Podziel się:

Papież Franciszek mianował w czwartek swojego osobistego sekretarza księdza
Alfreda Xuereba swym delegatem w dwóch ważnych komisjach: do spraw watykańskiego banku IOR i
działalności ekonomicznej Stolicy Apostolskiej.

bEDzhBAl

Papież Franciszek mianował w czwartek swojego osobistego sekretarza księdza Alfreda Xuereba swym delegatem w dwóch ważnych komisjach: do spraw watykańskiego banku IOR i działalności ekonomicznej Stolicy Apostolskiej.

Obie te komisje zajmują się przygotowaniem reformy zarówno banku Watykanu, czyli Instytutu Dzieł Religijnych, jak i instytucji oraz urzędów Kurii Rzymskiej.

W komunikacie watykańskiego biura prasowego poinformowano, że zadaniem pochodzącego z Malty księdza Xuereba będzie czuwanie nad przebiegiem prac tych komisji i informowanie papieża, we współpracy z Sekretariatem Stanu Stolicy Apostolskiej, o procedurach i ewentualnych inicjatywach, z jakimi należy wystąpić.

bEDzhBAn

Powołana w czerwcu przez papieża komisja do spraw wstrząsanego w przeszłości skandalami banku IOR nadzoruje jego pracę i kontroluje, czy zgodna jest ona z misją Kościoła.

Druga, utworzona w lipcu papieska komisja, do której oddelegowany został ksiądz Xuereb, analizuje działalność Kurii Rzymskiej, głównie z ekonomicznego i administracyjnego punktu widzenia, i pracuje nad jej reorganizacją. Chodzi o uproszczenie i racjonalizację funkcjonowania istniejących urzędów. (PAP)

sw/ ro/

bEDzhBAO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)