Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sekretarz prasowa Kremla o stosunkach z Białorusią

0
Podziel się:

TASS) - Polityczne kontakty z Białorusią będą kontynuowane, lecz
antyrosyjska retoryka Alaksandra Łukaszenki zmieniła podejście do niego - poinformowała w
poniedziałek Natalia Timakowa, sekretarz prasowa Kremla.

TASS) - Polityczne kontakty z Białorusią będą kontynuowane, lecz antyrosyjska retoryka Alaksandra Łukaszenki zmieniła podejście do niego - poinformowała w poniedziałek Natalia Timakowa, sekretarz prasowa Kremla.

"Polityczne kontakty z Białorusią będą kontynuowane, lecz antyrosyjska retoryka prezydenta Alaksandra Łukasszenki zmieniła stosunek do niego" - powiedziała, odpowiadając na pytania dziennikarzy o komentarz do zapisu w wideoblogu szefa rosyjskiego państwa.

Dziennikarze porównywali treść wideoblogu Dmitrija Miedwiediewa z zapisem poświęconym stosunkom rosyjsko-ukraińskim w ich najniższym stadium.

Miedwiediew ostro skrytykował w niedzielę Łukaszenkę, oskarżając go o prowadzenie "histerycznej" i "antyrosyjskiej" kampanii przed wyborami prezydenckimi na Białorusi wyznaczonymi na 19 grudnia br.

Zdaniem rosyjskiego prezydenta, tego rodzaju kampania ma w zamyśle Łukaszenki zwiększyć jego szanse zwycięstwa.

Rosyjski prezydent podkreślił, że Łukaszenka "w swoich wypowiedziach wyszedł daleko nie tylko poza zasady demokracji, ale również poza elementarną ludzką przyzwoitość". Zdaniem Miedwiediewa, "występuje tu oczywiste dążenie do nastawienia naszych dwóch krajów, a tym samym i naszych narodów, przeciwko sobie".

Timakowa dodała, że "przedstawiciele rosyjskich władz i struktur politycznych będą kontaktować się ze wszystkimi politycznymi siłami Białorusi, reprezentującymi całe spektrum społeczeństwa".

"To, że Alaksandr Łukaszenka próbuje zdobyć kolejną kadencję prezydencką wykorzystując antyrosyjską tematykę, zmieniło osobiste podejście do niego i nie będzie sprzyjać aktywizacji procesów rozwoju stosunków i wzajemnej integracji" - powiedziała. (PAP)

jo/ ro/

7338440

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)