Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senat poparł nowelizację ustawy o podatku akcyzowym

0
Podziel się

Senat poparł nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która zakłada m.in.
uproszczenie oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego. Zwolnione z obowiązku składania takich
oświadczeń będą m.in. publiczne szkoły, zakłady opieki zdrowotnej i pomocy społecznej.

bEgXJypx

Senat poparł nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która zakłada m.in. uproszczenie oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego. Zwolnione z obowiązku składania takich oświadczeń będą m.in. publiczne szkoły, zakłady opieki zdrowotnej i pomocy społecznej.

Nowelizacja ma dostosować polskie regulacje do unijnych dyrektyw. Izba przyjęła siedem poprawek porządkujących i precyzujących jej zapisy. Za ich przyjęciem było 92 senatorów, nikt nie był przeciw.

Inne zmiany zapisane w nowelizacji dotyczą zwolnienia z akcyzy samochodów osobowych kupowanych w ramach procedury "nabycia wewnątrzwspólnotowego".

bEgXJypz

Nowe przepisy zmierzają również do wyeliminowania nieprawidłowości w obrocie tytoniem do ręcznego skręcania papierosów. Ponieważ kilka lat temu wzrosła kilkakrotnie stawka akcyzy na taki tytoń, na rynku pojawiły się wypełnione nim "pseudocygara" o długości 20 centymetrów i średnicy np. 5 centymetrów. Jako cygara są objęte znacznie niższą stawką akcyzy. Wykorzystywanie takiej sytuacji, by płacić niższą akcyzę jest możliwe w wyniku błędnego tłumaczenia na polski definicji cygar z unijnej dyrektywy. Nowelizacja wprowadza nową definicję.(PAP)

ago/ pad/ jbr/

bEgXJyqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)