Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 10:25

Senat rozpoczął dwudniowe posiedzenie

W środę po godz. 10 Senat rozpoczął dwudniowe posiedzenie. Zajmie się m.in. nowelizacją ustawy dotyczącej programu "Rodzina na swoim".

Podziel się
Dodaj komentarz

W środę po godz. 10 Senat rozpoczął dwudniowe posiedzenie. Zajmie się m.in. nowelizacją ustawy dotyczącej programu "Rodzina na swoim".

Nowela przewiduje m.in. obniżenie ceny mieszkania, na kupno którego można dostać dopłatę. Ponadto dzięki nowelizacji z ustawy będą mogły skorzystać także osoby samotne w wieku do 35 lat. W ich przypadku przepisy ustawy dotyczyć będą mieszkań do 50 m kw. powierzchni. Program ma funkcjonować tylko do końca 2012 r.

Pod obrady trafi też ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, która pozwala na ponowne przeliczenie świadczeń emerytalnych. Zmiana dotyczy tych osób, które przeszły na emeryturę nie przerywając zatrudnienia u swojego pracodawcy. Senatorowie zajmą się też m.in. ustawą o czasie pracy kierowców i o transporcie drogowym oraz nowelizacją ustawy o żegludze śródlądowej, która zakłada budowę systemu informatycznego bezpieczeństwa żeglugi na Dolnej Odrze.

Senatorowie zajmą się ponadto nowelizacją ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, a także nowelą ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych. (PAP)

ajg/ son/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz