Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senat wznowił obrady

0
Podziel się

Senat w czwartek po godz. 9 wznowił posiedzenie. Senatorowie m.in.
wysłuchają informacji I Prezesa Sądu Najwyższego o działalności SN w 2009 roku oraz informacji
Rzecznika Praw Dziecka o działalności w 2009 roku - z uwagami o stanie przestrzegania praw dziecka.

bEhQMNOt

Senat w czwartek po godz. 9 wznowił posiedzenie. Senatorowie m.in. wysłuchają informacji I Prezesa Sądu Najwyższego o działalności SN w 2009 roku oraz informacji Rzecznika Praw Dziecka o działalności w 2009 roku - z uwagami o stanie przestrzegania praw dziecka.

Senatorowie mają także zająć się uchwałą ws. wyrażenia zgody na powołanie nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. 10 czerwca Sejm powołał na to stanowisko Irenę Lipowicz, kandydatkę PO.

W czwartek w Senacie odbędzie się również drugie czytanie senackiego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom deportowanym do pracy przymusowej. Nowelizacja dotyczy osób deportowanych do pracy przymusowej oraz osadzonych w obozach pracy przez III Rzeszę i ZSRR.

bEhQMNOv

Zgodnie z projektem zakres podmiotowy osób uprawnionych do otrzymywania świadczenia pieniężnego ma zostać rozszerzony. Oznacza to, że świadczenia otrzymają też osoby przesiedlone (wywiezione) do pracy przymusowej w ramach terytorium państwa polskiego poza dotychczasowe miejsce zamieszkania. Chodzi o okres co najmniej 6 miesięcy, gdy towarzyszyła temu rozłąka z rodziną. (PAP)

agy/ mok/ mow/

bEhQMNOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)