Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Seremet rozmawiał ze stroną rosyjską - szczegóły w poniedziałek

0
Podziel się

W poniedziałek prokuratury generalne Polski i Rosji ustalą szczegóły
przekazania Polsce kolejnej partii rosyjskich dokumentów śledztwa ws. katastrofy samolotu w
Smoleńsku. Tak umówił się w czwartek Andrzej Seremet z wiceprokuratorem Aleksandrem Zwiagincewem.

bEinagGd

W poniedziałek prokuratury generalne Polski i Rosji ustalą szczegóły przekazania Polsce kolejnej partii rosyjskich dokumentów śledztwa ws. katastrofy samolotu w Smoleńsku. Tak umówił się w czwartek Andrzej Seremet z wiceprokuratorem Aleksandrem Zwiagincewem.

Seremet już w środę informował posłów sejmowej komisji sprawiedliwości, że jest w stałym kontakcie z kierownictwem Głównej Prokuratury Federacji Rosyjskiej i że w czwartek odbędzie rozmowę ze Zwiagincewem - zastępcą szefa tej prokuratury.

"Prokurator generalny ustalił dziś ze stroną rosyjską, że w poniedziałek - gdy po raz kolejny skontaktuje się z prokuratorem Zwiagincewem - zostaną ustalone szczegóły co do przekazania przez Rosję stronie polskiej kolejnej partii materiałów, o jakie zwróciliśmy się w ramach śledztwa" - powiedział PAP Maciej Kujawski z biura prasowego Prokuratury Generalnej.

bEinagGf

W poniedziałek ma być wiadomo, co będzie zawierała partia materiałów, którą mamy otrzymać od Rosji. W środę Seremet oświadczył, że nie będzie istotnego postępu w śledztwie smoleńskim, jeśli nie otrzymamy "czarnych skrzynek" i możliwości ich własnego odtworzenia, szczątków wraku samolotu i wyników sekcji zwłok ofiar katastrofy.

M.in. tego dotyczy pięć już wysłanych do Rosji wniosków o pomoc prawną. Szósty - zawierający m.in. wniosek o zabezpieczenie wraku przed skutkami atmosferycznymi - jest w przygotowaniu. W realizacji części jednego z wniosków Polska otrzymała już kilka tysięcy kart rosyjskiego śledztwa, m.in. zeznania części świadków i protokoły identyfikacji ciał. (PAP)

wkt/ bno/ jra/

bEinagGG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)