Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Seszele: Uratowano 2 łodzie rybackie; 11 piratów aresztowanych

0
Podziel się:

Francuscy żołnierze obronili w sobotę dwie łodzie rybackie zaatakowane
przez piratów na Oceanie Indyjskim; pojmano 11 podejrzanych o udział w ataku - powiedział rzecznik
armii francuskiej admirał Christophe Prazuck.

Francuscy żołnierze obronili w sobotę dwie łodzie rybackie zaatakowane przez piratów na Oceanie Indyjskim; pojmano 11 podejrzanych o udział w ataku - powiedział rzecznik armii francuskiej admirał Christophe Prazuck.

Akcja przeprowadzona w sobotę jest przykładem skutecznej współpracy międzynarodowych sił walczących z piratami na Oceanie Indyjskim, gdzie pirackie łodzie przemierzają wody w poszukiwaniu statków, których porwanie dałoby szanse na wyłudzenie okupu - powiedziała rzeczniczka jednostek morskich NATO Jacqueline Sherriff w Northwood, na obrzeżach Londynu.

Żołnierze francuscy odepchnęli atak piratów, a jednostki straży przybrzeżnej archipelagu Seszeli podjęły pościg i zatrzymały dwie łodzie napastników.

Trawlery Drennec i Glenan płynęły ku Seszelom, gdy zostały zaatakowane. Francuscy żołnierze na trawlerach usiłowali początkowo odstraszyć piratów, ale gdy napastnicy zaczęli strzelać, żołnierze otworzyli ogień. Piraci uciekli.

Francja jest jednym z głównych członków misji morskiej UE "Operacja Atlanta" walczącej z somalijskimi piratami.

Tylko francuskie statki pozostają pod stałą ochroną żołnierzy, choć przemysł rybołówczy Hiszpanii zwrócił się z petycją do rządu o wprowadzenie podobnych środków bezpieczeństwa. (PAP)

fit/

4915410

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)