Notowania

wiadomości
11.07.2011 09:35

Sikorski rozpoczął oficjalną wizytę w Indiach

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski w poniedziałek rano czasu polskiego rozpoczął oficjalną wizytę w Indiach. Podczas dwudniowego pobytu w Delhi spotka się z szefem MSZ Indii Samanahallim Krishną oraz ministrem handlu Anandem Sharmą.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski w poniedziałek rano czasu polskiego rozpoczął oficjalną wizytę w Indiach. Podczas dwudniowego pobytu w Delhi spotka się z szefem MSZ Indii Samanahallim Krishną oraz ministrem handlu Anandem Sharmą. *

Będzie rozmawiał m.in. o perspektywach współpracy Unii Europejskiej z Indiami.

Wizyta Sikorskiego jest jednym z uzgodnionych z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton zastępstw, które mają w przyszłości sprawować ministrowie spraw zagranicznych państwa pełniącego rotacyjne przewodnictwo w Radzie UE. Polska jest pierwszym krajem, który wciela w życie ten rodzaj współpracy.

W czasie wizyty Sikorski weźmie także udział w forum gospodarczym z udziałem przedstawicieli biznesu Polski i Indii oraz spotka się z przedstawicielami Indyjskiej Rady ds. Problemów Światowych. Wizyta ma celu podkreślenie znaczenia Indii w polskiej polityce zagranicznej. (PAP)

joko/ son/ ro/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz