Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siły zbrojne Korei Płn. gotowe do podjęcia manewrów

0
Podziel się:

W czwartek rano w pełnej gotowości bojowej stanęły w Korei Płn. setki
żołnierzy, czołgi, śmigłowce, myśliwce i artyleria, w oczekiwaniu na sygnał do rozpoczęcia jeszcze
tego samego dnia największych w historii kraju ćwiczeń wojskowych.

W czwartek rano w pełnej gotowości bojowej stanęły w Korei Płn. setki żołnierzy, czołgi, śmigłowce, myśliwce i artyleria, w oczekiwaniu na sygnał do rozpoczęcia jeszcze tego samego dnia największych w historii kraju ćwiczeń wojskowych.

Korea Południowa przeprowadzi niedaleko spornej granicy z Północą największe w historii swoich sił zbrojnych manewry wojskowe z użyciem ostrej amunicji.

Ćwiczenia są sygnałem, że Seul gotów jest zaryzykować dalszą eskalację napięć na Półwyspie Koreańskim - komentuje Associated Press - mają też być pokazem siły Południa wobec Północy, która pod koniec listopada ostrzelała wyspę Yeonpyeong, leżącą na Morzu Żółtym w pobliżu spornej morskiej linii demarkacyjnej między obu państwami koreańskimi.

"Ukarzemy surowo wroga, jeśli sprowokuje nas ponownie, jak wówczas (gdy) ostrzelano wyspę Yeonpyeong" - powiedział generał brygady Ju Eun-sik, dowódca pierwszej brygady pancernej armii Południa.

Południowokoreańskie siły zbrojne utrzymywane są w stanie alertu, mimo że Północ wycofała się z gróźb odwetu za przeprowadzenie przez Seul ćwiczeń artyleryjskich.

Marynarka wojenna Korei Płn. w środę rozpoczęła doroczne, czterodniowe manewry u wschodnich wybrzeży kraju.

W Seulu wysoki rangą przedstawiciel rządu, cytowany przez AP powiedział, że wojsko pozostanie w najbliższych dniach w gotowości, na wypadek ataku "niespodzianki" ze strony Korei Płn. (PAP)

fit/

7951778, arch.

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)