Notowania

ukraina
21.12.2010 11:36

Skandal na ukraińskiej kolei. W kasach nie ma biletów

Po dwukrotnie wyższej cenie oferują je spekulanci. Problem powraca co roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Markanja/iStockphoto)

Przed okresem noworoczno-świątecznym na ukraińskich dworcach kolejowych tradycyjnie brakuje biletów. Choć nie można ich kupić w kasach, po dwukrotnie wyższej cenie oferują je spekulanci.

Choć okres świąteczny rozpoczyna się na Ukrainie tuż przed Nowym Rokiem, na problemy ze zdobyciem biletów podróżni skarżą się już od połowy grudnia.

_ - 20 grudnia chciałem kupić bilet do Lwowa, ale w kasie powiedziano mi, że wszystkie wykupiono. Zrezygnowałem wobec tego z podróży i na Nowy Rok zostaję w Kijowie _ - powiedział PAP Roman Kabaczij, dziennikarz jednego z ukraińskich tygodników.

Kierownictwo kolei, które w okresach świątecznych wysyła na trasy dodatkowe pociągi, od lat zapowiada, że problem spekulantów zostanie rozwiązany. Dotychczas zapowiedzi te pozostają niezrealizowane.
Kierunek zachodni najchętniej wybierany jest przez klientów ukraińskich linii kolejowych _ Ukrzaliznycia _, którzy chcą spędzić Nowy Rok i rozpoczynające się 7 stycznia święta Bożego Narodzenia na zaśnieżonych stokach Karpat.

Ukraińcy, należący w większości do Kościoła prawosławnego obchodzą je zgodnie z kalendarzem juliańskim, w którym wigilia Bożego Narodzenia przypada 6 stycznia.

Z dużego popytu na przedświąteczne bilety korzystają tzw. koniki. Oferują je nawet na najbardziej poszukiwany przez pasażerów termin, 30 grudnia. Za bilet z Kijowa do Lwowa, który w kasie kosztuje 95 hrywien (około 36 złotych), spekulanci żądają ponad 200 hrywien (około 76 złotych).

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t92239.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;komercjalizacja;pkp;ustawa;podpisana,114,0,740722.html) Będzie komercjalizacja PKP. Ustawa podpisana PKP S.A. będzie mogła przekazać jednostkom samorządu dworce i grunty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byla;premier;ukrainy;ma;klopoty;z;prawem,34,0,740642.html) Była premier Ukrainy ma kłopoty z prawem Prokuratura Generalna oskarża Julię Tymoszenko o wykorzystanie pieniędzy budżetowych.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz