Notowania

zamach
02.11.2010 17:09

Śląsk: Anonim o planowanym zamachu na J. Kaczyńskiego

Anonim o planowanym zamachu na prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego został wysłany do biura poselskiego PiS w Będzinie (Śląskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Anonim o planowanym zamachu na prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego został wysłany do biura poselskiego PiS w Będzinie (Śląskie). *

Według informacji uzyskanych przez PAP w biurze poselskim Waldemara Andzela, odręczny anonim o planowanym zamachu z wykorzystaniem materiałów wybuchowych w razie wizyty prezesa PiS w regionie miał przyjść w miniony piątek. Jak powiedział asystent posła Jarosław Burzawa, o sprawie powiadomiono policję.

Sam Andzel nie chciał we wtorek udzielać informacji na ten temat. Zapowiada ujawnienie wszystkich szczegółów na konferencji prasowej w środę w południe.

Rzecznik będzińskiej policji młodszy aspirant Tomasz Czerniak potwierdził, że policja otrzymała zgłoszenie w tej sprawie.

"List zawierał groźby karalne. Policjanci udali się na miejsce, zabezpieczyli ślady. Z tego, co wiem, zwrócono szczególną uwagę, by nie dotykać pisma, aby nie nanieść niepotrzebnych śladów. Sprawę przekazano do prokuratury, prowadzimy dalsze czynności w celu ustalenia sprawcy" - powiedział PAP Czerniak.

Anna Gumułka (PAP)

lun/ par/ woj/

Tagi: zamach, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz